Аби дослідити вплив повномасштабного вторгнення на окремі громади, Громадянська мережа ОПОРА втілює проєкт “Промоція соціальної згуртованості у громадах та посилення демократичних цінностей”. Дослідження відбувається в чотирьох міських громадах: Львівській, Рівненській, Івано-Франківській та Богуславській (Київська область). Ми прагнемо з'ясувати, які зміни відбулися в освіті, медицині, економіці, соціальній сфері, безпеці, як на це вплинуло внутрішнє переміщення населення та виїзд українців за кордон. 

У цьому дослідженні ОПОРА проаналізувала зміни в медичній сфері: які процеси відбулися у закладах охорони здоров'я у зв'язку з медичною реформою та як на її впровадження вплинуло повномасштабне вторгнення.

Дані для аналізу ми отримали з сайтів Львівської міської ради, Львівської обласної військової адміністрації, Інформаційного порталу депутатів Львівської міської ради, а також з аналітичних панелей та відкритих даних сайту Національної служби здоров'я України. Частина інформації взята з відповідей на запити до Управління охорони здоров'я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (далі — Управління охорони здоров'я ЛМР), Департаменту охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації (далі — Департамент охорони здоров'я ЛОДА), Обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики у Львівській області, Державної установи “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” та інших установ.

Загальна характеристика закладів охорони здоров'я

Львівська міська територіальна громада (далі — Львівська ОТГ, Львівська громада) складається з 20 населених пунктів, серед яких 3 міста (Львів, Винники, Дубляни), 2 селища міського типу (Брюховичі та Рудне) і 15 сіл (Малехів, Лисиничі, Підбірці, РяснеРуське, Підрясне Малі Грибовичі, Ситихів, Великі Грибовичі, Збиранка, Гряда, ВоляГомулецька, Зашків, Зарудці, Завадів, Малі Підліски). Втім, не в кожному з них є заклади охорони здоров'я. Згідно з відкритими даними Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у 2021 році в Львівській громаді працював 51 заклад охорони здоров'я, а у 2022 році — 45. Наразі до Львівської ОТГ належать 17 закладів охорони здоров'я, а ще 27, зокрема 2 будинки дитини, територіально розташовані в місті Львів, але перебувають в обласному підпорядкуванні. На сайті ЛМР доступний перелік усіх закладів охорони здоров'я міста, — і обласного, і міського підпорядкування. Тут можна дізнатися адресу реєстрації закладів, ім’я керівника, контактні номер телефону та e-mail.