Запрошуємо вас взяти участь в роботі громадського прес-центру  в день повторного голосування 21 квітня 2019 року. Під час роботи прес-центру ви зможете отримувати максимально швидко достовірну і найповнішу інформацію про хід голосування на виборчих дільницях Донецької області на виборах Президента України. Звертаємо увагу на можливість дивитись онлайн трансляції заходів на сайті АКМЦ.

Організатори прес-центру:

  • Громадська організацією «Точка доступу»
  • Громадянська мережа ОПОРА
  • Інформаційний партнер: Антикризовий медіа-центр

Місце проведення: Антикризовий медіа-центр, адреса: м. Краматосрьк, вул. Марата 1.

До участі в прес-конференціях запрошені представники органів державної влади та місцевого самоврядування, начальник ГУ МВС в Донецькій області, представник органу ведення держреєстру,  представники окружних виборчих комісій і представники кандидатів (о 21:00). Також, під час брифінгів, буде телефонне включення із представниками Донецько-Луганського регіонального управління Держприкордонної служби України та Об'єднано-командного пункту Об'єднанних сил.

 Орієнтовна програма роботи Незалежного громадського прес-центру:

9:00 - 10:00

Початок роботи прес-центру. Інформація про відкриття виборчих дільниць, активності виборців, які виникли проблеми і виявлені спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА порушень виборчого законодавства. Для виступу також запрошені представники органу ведення держреєстру.

13:00 - 14:00

Відомості про активність виборців, зафіксовані порушення і їх аналіз.

Виступи представників окружних виборчих комісій.

17:00 - 18:00

Інформація ГУ МВС області про підготовку до проведення виборів Президента України, обстановку на дільницях, порушення, зафіксовані представниками органів внутрішніх справ. Показники активності виборців.

21:00-22.00

Підсумки голосування в Донецькій області. Виступи представників кандидатів та політичних партій з коментарями процесу голосування.

22 квітня об 11 годині відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА щодо перебігу дня повторного голосування на виборах Президента України.

Під час заходу представники ОПОРИ розкажуть про зафіксовані порушення виборчого законодавства у день голосування, під час підрахунку голосів та передачі виборчої документації з дільниць до окружних виборчих комісій.

Експерти також презентують результати проведеного паралельного підрахунку голосів (PVT - parallel vote tabulation), набагато швидші та точніші за результати екзит-полів. 

Із додатковими питаннями звертайтесь за телефоном 0502733985 – Світлана Агаджанян

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.