На Рівненщині опозиційний кандидат через суд вимагає визнати недійсними результати голосування на двох дільницях виборчого округу №8. Попри те, що справа прийнята до розгляду адміністративним судом, члени обласної ТВК приймають рішення прийняти протоколи з спірних дільниць.

23 квітня, до Рівненського окружного адміністративного суду, з позовом про порушення виборчого законодавства та протиправні дії членів дільничних комісій, звернувся кандидат у депутати по одномандатному мажоритарному виборчому округу №8 Анатолій Сидорук. Політик просить скасувати результати голосування на двох дільницях, що знаходяться у селах Вовковиї та Рудка Демидівського району. У позовній заяві вказано, що підставою для цього  є грубі порушення виборчого законодавства, що призвели до викривлення результатів голосування на виборах до Рівненської обласної ради, які відбулися 21 квітня. Зокрема, кандидат стверджує, що члени ДВК незаконно рахували віддані за нього голоси для провладного кандидата, підробляли підписи виборців та голосували за громадян, що не прийшли на дільниці. Також Анатолій Сидорук запевняє, що у селах було порушено правила агітації, а на виборців чинився адміністративний тиск.

Судове оскарження результатів голосування призвело до конфлікту в обласній територіальній виборчій комісії. Під час засідання, яке відбулося 23 квітня, представники Анатолія Сидорука повідомили комісії про судове оскарження та попросили перенести розгляд питання про прийняття протоколів з спірних дільниць до прийняття рішення суду. Цю пропозицію підтримав голова комісії, однак, більшість членів такий варіант не влаштував. За ініціативи члена комісії від Республіканської партії України Миколи Шустова, питання про прийняття протоколів з дільниць 8 виборчого округу було винесене на голосування та підтримане. Попри рішення комісії прийняти протоколи, голова ТВК відмовився підписувати протокол засідання. З його слів, після засідання до нього в кабінет прийшов Микола Шустов та інші члени комісії, які погрожували йому та примушували підписати документ.

Це не переший конфлікт, який виникає між головою та членами комісії через події у 8 виборчому окрузі. Під час передвиборчої кампанії, Анатолій Сидорук звертався до комісії зі скаргою на протиправні дії Володимира Віннічука, який у робочий час агітував за себе виборців, використовував адміністративний ресурс та недотримувався вимог до агітаційних матеріалів. Попри наявність незаперечних доказів, більшість членів обласної ТВК відмовилися притягнути порушника до відповідальності. Тоді ініціатором відстоювання інтересів провладного кандидата теж виступав Микола Шустов.

Нагадаємо, що у виборчому округу №8 (Демидівський район) за перемогу змагалися опозиційний кандидат Анатолій Сидорчук та голова райдержадміністрації Анатолій Віннічук. За попередніми результатами голосування, з різницею у 248 голосів, переміг провладний кандидат. Левова частка різниці припадає саме на села Вовковиї та Рудка. Якщо позиційному кандидату вдасться скасувати результати голосування на цих дільницях, то він може претендувати на перемогу в окрузі.

Прес-центр
Громадянська мережа ОПОРА