За період карантину практично усім довелося переформатувати свою роботу, в тому числі й осередкам політичних партій. Деякі партійні осередки Вінниччини працювали в режимі онлайн, деякі не працювали, деякі перетворили свої офіси на склади медичної допомоги, а деякі активізувалися після послаблення карантину.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала наявність офісів та приймалень політичних партій та їхню роботу під час карантину.

Відповідність даних з ЄДР фактичному стану справ

У більшості партій дані щодо керівників обласних партійних організацій та організацій обласного центру, які містяться в ЄДР, співпадають з фактичним керівництвом партійних осередків. Також інформація про партійні осередки міститься на аналітичній платформі YouControl.

Проте не завжди за доступними у публічному просторі контактними даними вдавалося зв’язатися з керівниками партій, так само як не вдалося у відкритому доступі знайти інформацію, яка підтверджує відповідність даних реєстру фактичному стану.

Дані по керівниках обласних організацій партій не завжди співпадають із даними реєстру, оскільки відбувалися зміни у керівництві партій. Зокрема, 8 лютого 2020 року у Вінниці на партійній конференції обласної організації політичної партії ВО «Батьківщина» провели вибори керівника організації. Як повідомлялося на фейсбук-сторінці Вінницької обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», замість Людмили Щербаківської обласний осередок очолив Олег Мейдич, народний депутат України, обраний по виборчому округу №18 (центр – місто Іллінці). Також в лютому у Вінниці обрали голову осередку партії «Опозиційна платформа – За життя». Ним став Ігор Кісільов. Нового очільника визначили на партійній конференції.

Відбулися конференції обласних партійних осередків щодо створення дев’яти обласних організацій партії «Слуга Народу» зі статусом юридичних осіб, зокрема у Вінницькій області. Головою Вінницького обласного партійного осередку призначено Ірину Борзову, народну депутатку, голову підкомітету з питань державної молодіжної політики, яка була обрана народним депутатом по 14 мажоритарному округу (Барський, Жмеринський, Тиврівський, Літинський райони).

Робота партійних офісів та приймалень в умовах карантину

У період карантину приймальні деяких політичних партій працювали у дистанційному режимі роботи. Про це, зокрема, повідомили представники політичних партій «Голос», Радикальна партія Олега Ляшка та Європейська солідарність.

Так, за словами голови партійного осередку Європейської солідарності у Вінницькій області Андрія Гижка, під час карантину партія  переорієнтувала свою діяльність з політичної на благодійну. Під час карантину діє приймальня лише в місті Вінниця, проте й вона працює дистанційно. Звернення громадян відбуваються за допомогою телефону та інтернету (сайт партії, фейсбук-сторінка).

Як повідомили представники політичної партії «Голос», їх приймальня була відкрита перед початком карантину і працює дистанційно.

Політичний осередок партії «Сила і честь» активніше розпочав свою роботу після послаблення карантину, проте у більш дистанційному форматі.

Що стосується політичної партії «Слуга народу», то приймальня була відкрита у червні цього року. Як написала на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук голова Вінницького обласного партійного осередку Ірина Борзова, відтепер приймальня працюватиме у будні дні з дотриманням всіх рекомендацій МОЗ.

Інформації про те, в якій формі працюють приймальні не надали ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «Українське стратегія Гройсмана», «Опозиційна платформа – За життя», «Опозиційний блок».

Не вдалося зв’язатися з  осередками партій «Партія Шарія» та Аграрна партія України. Щодо Аграрної партії України, то на платформі YouControl зазначено, що у місті Вінниця осередку не зареєстровано, є лише районні організації.

Від частини з тих партій, які не відреагували на прохання надати інформацію, помітних проявів активності у післявиборчий період не спостерігалося. До таких партій можна віднести партії «Опозиційний блок», «Опозиційну платформу – За життя», ВО «Свобода», Аграрна партія України.

 

За додатковою інформацією звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Вінницькій області
тел.: 0636286785

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА проводить моніторинг інституційного розвитку політичних партій України. До вибірки потрапили політичні партії, які на останніх парламентських виборах отримали 2% і більше голосів виборців на свою підтримку, а також регіональні політичні партії, які продемонстрували високий результат підтримки на останніх місцевих виборах в Україні. Опис особливостей регіонального партійного будівництва та оцінка стану розвитку політичних партій відбуваються на основі аналізу доступної публічної інформації та відкритих даних. Матеріал підготовлений завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та може не відображати позицію USAID чи Уряду США.