28 березня на виборчу дільницю № 140772 в Добропіллі завітав 35-річний місцевий мешканець. Але проголосував він не тільки за себе – наразі поліція з’ясовує, яким чином він зміг отримати бюлетень ще й за зниклу 8 років тому бабусю.

Інцидент стався після 17 години 28 березня. Мешканець Добропілля прийшов на виборчу дільницю проголосувати. І коли вже проявив своє волевиявлення, то начебто отримав ще один бюлетень – за свою бабусю, яка за базами ІПНП (Інформаційно-телекомунікаційна система «Інформаційний портал Національної поліції України») вважається зниклою в 2013 році.

ОПОРА зв’язалася з головою ДВК №140772 Людмилою Білоконовою задля отримання роз’яснень стосовно цієї ситуації.

«Я не бачила, як це сталося. Я тільки побачила, коли якийсь рух пішов на останньому столі. Я в кутку сиділа рахувала. І коли я підійшла, він вже рвав бюлетень…. А ця бабуся 8 років, як безвісті зникла – я цю бабусю добре знаю. Вона була в списках…. Зі слів жінки, яка видавала бюлетень – він вирвав у неї бюлетень з рук. Вона готувала бюлетень для іншої людини, яка повинна бути наступною – це так вона розповідає нам всім… Він себе поводив дуже нахабно та неадекватно. Підійшла, кажу «що сталося?». Він при мені рве цей бюлетень. І чую, що бабуся. Я дивлюсь на цей список – а там Чернишова. А вона ж 8 років, як пропала – її так і не знайшли».

Цікаво, що добропільчанин розписався у списку виборців як за себе, так і за свою бабусю. Але як саме це сталося – розповідь дуже сумбурна. Є інформація, що він спочатку отримав свій бюлетень і пішов проголосувати та розписатися за нього. А потім повернувся до столу начебто віддати лінійку, коли і вирвав бюлетень з рук членкині ДВК.

 «Я так зрозуміла, що він одразу розписався за двох. Я взагалі не знаю, як це могло статися», - сказала голова ДВК.

Коли присутні звернули увагу на ситуацію, виборець розірвав бюлетень та кинув додолу. А члени ДВК повідомили про це правоохоронцю, який чергував на дільниці та викликали ще наряд поліції.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Донецькій області

тел.: +38 050 544 29 56

e-mail: borovska.opora@gmail.com