Opora

Протягом осені та першого тижня зими Закарпатську область відвідали 4 потенційні учасники президентських виборів. Таку інформацію спостерігачам ОПОРИ вдалося зафіксувати шляхом моніторингу відкритих джерел інформації, у тому числі засобів масової інформації та сторінок політиків у соціальних мережах. Офіційно виборча кампанія розпочнеться у січні 2019 року, однак окремі політики вже активізували свою діяльність у регіонах.

 

Народні депутати від трьох політичних сил ймовірно використовували кошти державної субвенції на соціально-економічний розвиток для власної реклами та непрямої дочасної агітаційної діяльності протягом червня-жовтня 2018 року. ОПОРА проаналізувала інформаційний простір щодо наявних випадків використання бюджетних коштів нардепами для своєї роботи в регіоні.  

 

Впродовж червня – жовтня 2018 року зафіксовано 39 випадків непрямої агітації з ймовірним використанням бюджетних ресурсів у Рівненській області. Найчастіше технологію «самопіару» на бюджетних ресурсах використовував народний депутат Василь Яніцький – 27 випадків, Юрій Вознюк та Олександр Дехтярчук – у шести випадках.  Про це свідчать дані моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

 

Народні депутати України Віталій Курило та Сергій Шахов, обрані за 113 та 114 одномандатними мажоритарними округами Луганщини, восени цього року ймовірно використовували бюджетні субвенції органам місцевого самоврядування для опосередкованого політичного піару. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

Спостерігачі ОПОРИ протягом червня-жовтня 2018 року зафіксували 62 випадки непрямої агітації народними депутатами Полтавщини з ймовірним використанням державних коштів.

 

У Івано-Франківській області протягом червня – жовтня зафіксували 45 випадків ймовірного використання інфраструктурних об’єктів та соціально – економічних заходів для непрямої агітації на користь народних депутатів. Найбільше випадків ймовірного піару на субвенціях виявлено на користь народного депутата Віктора Шевченка (позафракційний) – 22 випадки. Це, зокрема, ремонт доріг, ремонт протитуберкульозного диспансеру, реконструкція льодової арени, ремонт бібліотек, ремонт садочків, встановлення дитячих майданчиків, ремонт вуличного освітлення тощо.

 

У Запорізькій області народні депутати України та політичні партії протягом червня-жовтня 2018 року в цілях ймовірної дочасної непрямої агітації використали з бюджетних ресурсів 28,5 мільйонів гривень. Так, Олег Ляшко (Радикальна партія) прозвітував про 10 мільйонів гривень, В’ячеслав Богуслаєв (група «Воля народу») – 1,8 мільйон гривень, Марія Іонова («Блок Петра Порошенка «Солідарність») – 3,4 мільйони гривень, Володимир Бандуров (група «Воля народу») – 6,8 мільйонів гривень, Сергій Валентиров («Блок Петра Порошенка «Солідарність») – 1,5 мільйони гривень, Петро Сабашук («Блок Петра Порошенка «Солідарність») – 5 мільйонів гривень. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

 

5 голів та 4 заступники голів районних рад Чернівецької області є членами політичних партій. Серед керівників апаратів рад 10 посадовців з 11 є позапартійними. Такі відомості отримали представники Громадянської мережі ОПОРА в результаті поданих офіційних запитів на інформацію до відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування. Станом на 10 грудня у повній мірі, відповіли 7 районних рад з 11.

 

Упродовж червня-жовтня Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала на Хмельниччині 31 випадок, коли народні обранці використовували тему виділення на їхні округи бюджетних коштів для «самопіару». Свою ймовірну причетність до залучення коштів афішували перед виборцями всі семеро мажоритарників від області.

 

Протягом останнього місяця у Біловодському районі Луганської області відбулося декілька заходів під егідою Благодійного фонду Валерія Мошенського, заснованого народним депутатом 7 скликання Валерієм Мошенським. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ з Луганщини.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018