Протягом грудня у Волинській області 8 потенційних кандидатів у президенти використовували таку форму активності як встановлення інформаційних наметів з символікою власних політичних сил чи зі своїм зображенням. Разом з тим, 9 імовірних претендентів на пост Президента України використовували партійні газети для «самопіару». Такими виявились результати моніторингу дочасних активностей потенційних кандидатів, який здійснювала Громадянська мережа ОПОРА.

Протягом грудня 2018 року у Волинській області почастішали випадки встановлення інформаційних наметів з символікою партій та зображенням обличь потенційних кандидатів на посаду Президента України. Якщо у вересні-листопаді таку форму активності використовували чотири політичні сили («Громадський рух «Народний контроль», «Українське об'єднання патріотів – УКРОП», «Громадянська позиція», «Народний Фронт» та ВО «Батьківщина»), то у грудні було виявлено факти встановлення інформаційних наметів з боку 7 партій.

Зокрема, у грудні найбільше таку форму активності використовували дві політичні сили – Радикальна партія Олега Ляшка та ВО «Батьківщина» – на користь потенційних кандидатів Олега Ляшка та Юлії Тимошенко відповідно.

Інформаційні намети з символікою Радикальної партії Олега Ляшка було виявлено на вулицях міст Нововолинськ, Володимир-Волинський, Ковель, Камінь-Каширський, Рожище, смт Стара Вижівка, Ратне, Любешів і Локачі. Через намети прихильники Олега Ляшка поширювали серед волинян спецвипуск газети Радикальної партії Олега Ляшка «Слово Ляшка» та інформаційний буклет.

27 12 2018 Volyn Namety 1

27 12 2018 Volyn Namety 2

Встановлення наметів з зображенням Юлії Тимошенко було зафіксовано у містах Луцьк, Нововолинськ, Володимир-Волинський, Ківерці, Горохів, смт Любешів та Іваничі. Використовуючи намети, активісти партії ВО «Батьківщина» поширювали спецпроект партійної газети «Вечірні вісті». На титульній сторінці друкованого видання – зображення Юлії Тимошенко і її привітання для українців з прийдешніми святами.

27 12 2018 Volyn Namety 3

У місті Луцьку та смт Стара Вижівка протягом грудня було зафіксовано встановлення інформаційного намету з символікою партії «Громадянська позиція». З наметів розповсюджували всеукраїнську газету партії. На першій сторінці друкованого примірника – зображення лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка та лідера Громадського руху «Хвиля» Віктора Чумака і гасло: «Разом до перемоги!».

27 12 2018 Volyn Namety 4

Разом з тим, ще у двох населених пунктах на Волині – в Луцьку та Володимирі-Волинському представники ОПОРИ виявили факти встановлення інформаційного намету з символікою партії «Народний Фронт». Через намети активісти поширювали серед населення друковану газету однойменної партії з інформацією про її лідера Арсенія Яценюка.

27 12 2018 Volyn Namety 5

Лише в обласному центрі Волинської області було виявлено встановлений у грудні намет з символікою політичної сили «Національний корпус». Із наметів перехожим роздавали друковану продукцію – партійні газети партії. Зокрема, активісти партії «Національний корпус» протягом місяця поширювали одразу два примірники партійної газети. В обох примірниках на першій сторінці міститься зображення лідера партії Андрія Білецького та інтерв'ю з політиком.

27 12 2018 Volyn Namety 6

27 12 2018 Volyn Namety 7

Аналогічно лише у Луцьку було виявлено інформаційний намет з символікою партії «Громадський рух «Народний контроль». Використовуючи намет, серед мешканців міста поширювали партійні газети. Першу шпальту друкованого видання політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» займає зображення Дмитра Добродомова – лідера партії, а на інших сторінках розміщено інформацію про діяльність членів політичної сили.

27 12 2018 Volyn Namety 8

Крім того, в окремих районах області серед мешканців поширювали газети політичної партії ВО «Свобода». Їх роздавали мешканцям міста Ківерці та смт Стара Вижівка під час візиту на Волинь потенційного кандидата у президенти від цієї партії Руслана Кошулинського. На першій сторінці видання – зображення одного з лідерів партії та інтерв'ю з ним: «Керченську протоку може замінити Азово-Чорноморська».

27 12 2018 Volyn Namety 9

Оскільки виборча кампанія офіційно ще не стартувала, такі матеріали не можуть вважатися передвиборчою агітацією. Офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року, а вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Нагадаємо, згідно із частиною 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.