Opora

Протягом грудня у Волинській області 8 потенційних кандидатів у президенти використовували таку форму активності як встановлення інформаційних наметів з символікою власних політичних сил чи зі своїм зображенням. Разом з тим, 9 імовірних претендентів на пост Президента України використовували партійні газети для «самопіару». Такими виявились результати моніторингу дочасних активностей потенційних кандидатів, який здійснювала Громадянська мережа ОПОРА.

 

26 листопада у м. Києві, на проспекті Гагаріна 3, що у Дніпровському районі чоловік нецензурно лаявся на активістів ВО «Батьківщина», розкидав інформаційну продукцію й штовхнув намет. Внаслідок інциденту активістці стало погано з серцем. Поліція зареєструвала кримінальне провадження за статтею «Хуліганство».

 

Попри обіцянку Авакова, майже 70% порушених на парламентських виборах кримінальних справ завершилися нічим. Під час позачергових виборів до Верховної Ради міністр заявив, що це буде перший виборчий процес, коли винуваті будуть покарані "жорстко і красиво". З дня голосування вже минуло майже 7 місяців і суспільству вже час дізнатися про ефективність красивого і жорсткого покарання за злочини проти виборчих прав громадян.  

 

У рамках кампанії моніторингу ОПОРА провела довго- та короткотермінове спостереження за позачерговими виборами Президента у кожній з областей. У 2014 році 190 довготермінових спостерігачів аналізуватимуть перебіг виборчої кампанії від офіційного старту та до оголошення переможців. У день голосування до них долучилось понад дві тисячі короткотермінових спостерігачів. На основі зібраних даних ОПОРА підготувала 7 періодичних звітів щодо роботи комісій, висування кандидатів, агітації, використання адмінресурсу, перебігу голосування, підрахунку голосів тощо. Окрім цього, організація оприлюднила результати швидкого статичного підрахунку (PVT), який є репрезентативним для всієї країни та має вкрай незначну похибку, порівняно з іншими дослідженнями.

 

Протягом 14 і 15 червня активісти ОПОРИ разом з політичними оглядачами, журналістами, медіа-менеджерами та експертами з виборчого права обговорювали перебіг і результати виборчої кампанії 2014 р., минулі і поточні виклики, а також можливі рішення для ефективної роботи громадського середовища і суспільства.

 

Для дослідження були використані дані з сайту Центральної виборчої комісії (розділ "Результати голосування"). Аналітична обробка здійснювалась з використанням програмного середовища R. Для створення таблиць сумарних значень по типах виборчих дільниць нами використано пакет "plyr". Графічні додатки, створені за допомогою базових функцій R.

 

У цій статті ми розглянемо досить простий, але при цьому дуже інформативний метод дослідження загальної структури багатовимірних даних, пошуку аномальних значень та окреслення загальних трендів. Це метод діаграм розсіювання (кореляційних діаграм). Значна наочність цього методу обумовлена відображенням у двовимірному просторі кожної точки досліджуваної вибірки. При такому підході дуже легко візуально виділити окремі скупчення точок (хмари, кластери), які характеризуються схожими параметрами. Ми застосуємо цей метод для дослідження результатів голосування на позачергових виборах Президента України. Для аналізу та побудови графічних додатків нами використано можливості програмного середовища R. Дані, як і для попередніх досліджень, отримано з сайту Центральної виборчої комісії України. До первинної вибірки узято лише дільниці, що знаходяться в Україні. Дільниці закордонного виборчого округу погано вписуються в структуру даних при відображенні, оскільки значно перевищують "українські" дільниці за кількістю виборців.

 

У Черкасах міськвиборчком за відведені 5 днів від голосування так і не зміг оголосити результати виборів. У міліції за цим фактом було відкрито кримінальне провадження. У ТВК затяжний процес пояснювали перерахунком бюлетенів на десятках дільниць, адже представники команди «Батьківщини» були переконані у фальшуванні виборів міського голови. Нині, після довгого безперервного засідання, комісію розпустили та формують нову, яка до 10 червня має оголосити результати виборів.

 

Досвід довготермінового спостереження від Громадянської мережі «ОПОРА» в Дніпропетровській області під час останніх трьох виборчих кампаній дозволяє говорити про низькі правові знання норм виборчого процесу членами дільничних виборчих комісій. А останні вибори Президента України вразили правовим нігілізмом стосовно виборчого процесу з боку штабів кандидатів, поганою організацією виборчого процесу окружними виборчими комісіями та незадовільним виконанням виборчих процедур, передбачених законом дільничними виборчими комісіями.

 

  Позачергові президентські вибори пройшли в Донецькій області у безпрецедентній для України ситуації. Злочинні угруповання, що діють на території регіону, неодноразово брали членів виборчих комісій у заручники та застосовували до них насильство. Але, незважаючи на неодноразові приниження та погрози життю, останні героїчно продовжували працювати для того, щоб мешканці Донбасу змогли реалізувати своє конституційне право на вибір.  

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019