Opora

Практично 3,5 мільйони гривень коштуватимуть державному бюджету перші вибори в об’єднаних громадах на Миколаївщині, які відбудуться 23 грудня 2018 року.

 

Склад Черкаської територіальної виборчої комісії на Дніпропетровщині досі не сформовано. Відповідно до законодавства та календарного плану термін для утворення ТВК сплив 10 листопада. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА.

 

До складу Криворізької сільської об’єднаної територіальної громади на Донеччині мають увійти три сільради: Криворізька, Добропільська та Шилівська. Представники Громадянської мережі ОПОРА запитали голів цих сільських рад, що вони думають з приводу причин для відміни виборів у громаді.

 

На підготовку та проведення виборів у чотирьох об’єднаних територіальних громадах у Кіровоградській області спрямовано 720 тисяч 400 гривень.

 

Центральна виборча комісія не скасувала вибори у 34 об’єднаних територіальних громадах, які були під загрозою, а взяла до відома ухвалу окружного адміністративного суду міста Київ про забезпечення адміністративного позову депутата Артема Вітка шляхом зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання до вирішення спору. У цьому списку дві громади з Житомирської області: Вчорайшенська сільська ОТГ Ружинського району та Вільшанська сільська ОТГ Чуднівського району. Відповідну постанову ЦВК прийняла на засіданні 8 листопада.

 

На Волині Луцька районна виборча комісія сформувала склад Гіркополонківської, Підгайцівської та Липинської ТВК, які будуть забезпечувати організацію виборчого процесу з перших виборів у ОТГ 23 грудня, без проведення жеребкування. Про це повідомляють представники Громадянської мережі ОПОРА, які побували на засіданні Луцької ТВК 8 листопада 2018 року.

 

Центральна виборча комісія взяла до відома ухвалу окружного адміністративного суду міста Київ про забезпечення адміністративного позову депутата шляхом зупинення дії рішень місцевих рад про добровільне об’єднання 34 ОТГ до вирішення спору. Відповідну постанову було прийнято під час засідання 8 листопада.

 

Громадянська мережа ОПОРА не планує проводити класичне довготермінове та короткотермінове спостереження за призначеними на 23 грудня першими місцевими та додатковими виборами в об’єднаних територіальних громадах на місцях. Втім місцеві вибори є важливими та оціночними в частині належної діяльності вищого органу адміністрування виборчого процесу.

 

ЦВК скасувала  проведення перших та додаткових місцевих виборів у 4 об’єднаних територіальних громадах, серед яких і Романівська ОТГ Житомирської області. На думку експертів ОПОРИ, це рішення щодо скасування виборів у Романівській ОТГ не мало під собою достатніх правових підстав.

 

Через судові спори у Павлівській, Соболівській та Теплицькій об’єднаних територіальних громадах Вінницької області можуть бути скасовані перші вибори.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018