Opora

Якщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла

 

Навіть через три роки порушники законодавства продовжують отримувати покарання за фальсифікації на місцевих виборах 2015 року.  Не так давно Соснівський районний суд у місті Черкаси виніс вирок голові та секретарю Черкаської обласної комісії, які у 2015 році підробили результати виборів депутатів обласної ради. 

 

22 та 23 травня в Шевченківському районному суді міста Чернівці мали відбутися засідання у справі щодо підкупу виборців на місцевих виборах у 2015 році, у якому підозрюють кандидата у депутати Чернівецької міської ради Ростислава Білика. Суд планував дослідити докази та заслухати свідків, проте засідання було перенесено на середину червня.

 

Депутат Чернівецької міської ради Ростислав Білик, який обвинувачується у підкупі виборців на місцевих виборах у 2015 році, своєї вини не визнає.  Про це йшла мова під час судового засідання 27 березня у Шевченківському районному суді міста Чернівці.

 

28 лютого в Шевченківському районному суді міста Чернівці відбулося підготовче засідання щодо резонансної справі підкупу виборців кандидатом у депутати Ростиславом Біликом на місцевих виборах у 2015 році.

 

Підозрюваний в організації підкупу виборців на місцевих виборах в Чернівцях у 2015 році Ростислав Білик, чинний депутат Чернівецької міської ради, не з’явився до суду. Сьогодні, 12 лютого, в Шевченківському районному суді міста Чернівці мало відбутися підготовче засідання, на яке підозрюваний не з’явився та не повідомив суд про причину неявки. У результаті суддя переніс засідання на пізнішу дату – 28 лютого.

 

Членам Черкаської обласної виборчої комісії 14 серпня оголошено про підозру щодо фальшування результатів чергових виборів депутатів до Черкаської обласної ради 25 жовтня 2015 року. Про це повідомили у секторі комунікації поліції Черкаської області.

 

Під час місцевих виборів 2015 року було зафіксовано 1559 порушень за даними моніторингу окремих виборчих дільниць, який проводила Громадянська мережа ОПОРА.

 

Непереконливість розслідуваньзлочинів кандидатів на виборах викликає справедливу критику правоохоронних органів, але виборці теж виступають ініціаторами серйозних порушень законодавства. Зокрема, мова йде про достатньо масову практику голосування без пред’явлення паспортів чи отримання бюлетенів замість своїх родичів.  Більшість цих порушень, безумовно, мала так званий побутовий характер, але вони засвідчують необхідність значних зусиль із профілактикизлочинів та підвищення поінформованості виборцівта членів ДВК.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018