Голова Ужгородського районного осередку партії УДАР, кандидат до парламенту за виборчим списком цієї партії (№148), Лариса Сарваш повідомила, що голова Ужгородської райдержадміністрації Руслан Чорнак запропонував їй звільнитися із займаної нею посади – директора Чабанівської ЗОШ І-ІІ ступенів (Ужгородський район).

Із цього приводу 9 серпня кандидат скликала прес-конференцію, на якій також був присутній керівник Закарпатського обласного осередку партії «УДАР» Валерій Пацкан.

За словами Лариси Сарваш, у відділі освіти їй запропонували звільнитися ще у травні, коли вона на шпальтах районної газети привітала випускників шкіл як голова районного осередку партії УДАР.

Коли ж вона стала офіційним кандидатом від партії УДАР, вимогу звільнитися у своєму службовому кабінеті їй озвучив голова Ужгородської РДА Руслан Чорнак.

Наразі Лариса Сарваш як кандидат у депутати написала заяву про відпустку до 28 жовтня за свій рахунок.

Голова Ужгородської РДА Руслан Чернак в розмові з представником ГМ ОПОРА підтвердив, що між ним і Ларисою Сарваш дійсно було розмова у його службовому кабінеті. Втім він їй запропонував не звільнитися, а зайняти іншу посаду. Чиновник каже, що вважає неприпустимими факти, коли особа поєднує посаду директора школи, голови районного осередку партії та ще й балотується до Верховної Ради України.

«Я її не хотів звільняти, я дійсно запропонував перейти на другу посаду, так як вона гарна розумна жінка, що не скажеш про її школу, – сказав Руслан Чернак у коментарі журналістам. – Не хотів би я вдаватися у такі подробиці її діяльності, але якщо людина вирішила займатися політикою, це її право. Тому хай займається політикою, а не навчанням дітей».

Водночас саме очолювана паном Чорнаком РДА навесні цього року нагородила Ларису Сарваш відзнакою за здобутки в роботі. При цьому, голова районної адміністрації так і не назвав посаду, яку запропонував обійняти директору школи. Натомість, запевнив, що в РДА підпишуть заяву Лариси Сарваш про відпустку на час передвиборчої кампанії.


Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.