Opora

На консультаційний телефон Громадянської мережі ОПОРА з питань вступу звертається чимало абітурієнтів, які втратили можливість бути зарахованими на вакантні місця державного замовлення через порушення, що допустили приймальні комісії ВНЗ. Зокрема, до наказу про зарахування було включено осіб з меншими балами, які не отримали попередню рекомендацію, проте подали оригінали документів.

 

6 серпня вищі навчальні заклади оприлюднили списки вступників рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення. Вперше вони були згенеровані автоматизованою системою, а не приймальними комісіями вищих навчальних закладів. 

 

  Фінальний етап вступної кампанії 2015 року розпочнеться уже 6 серпня. Цього дня приймальні комісії вищих навчальних закладів оприлюднять списки вступників, рекомендованих до зарахування.

 

 Оскільки до моменту оприлюднення рейтингових списків залишається менше тижня, звертаємо увагу абітурієнтів на окремі аспекти, що можуть мати вирішальне значення для вступу.

 

На сайті ДП «Інфоресурс» відкрито сервіс перевірки документів, отриманих випускниками навчальних закладів 2015 року.

 

  В Україні тиждень триває вступна кампанія до вищих навчальних закладів країни. На цьому етапі абітурієнти лише подають документи для участі у конкурсному відборі, з наступного тижня розпочинаються творчі та фізичні випробування, а також іспити. 

 

10 липня розпочинає  роботу "гаряча лінія" мережі ОПОРА для вступників. Експерти організації надаватимуть консультації абітурієнтам та їхнім батькам щодо основних процедур вступної кампанії.

 

Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2015 році як і в попередні роки,  містять положення про вступ певних категорій осіб поза конкурсом. Однак цьогоріч перелік таких осіб дещо відрізняється від минулорічних. Пов’язано це в першу чергу із реалізацією норм Закону України “Про вищу освіту”, а також із суспільно-політичною ситуацією в країні.

 

Цьогорічна вступна кампанія має ряд суттєвих відмінностей порівняно з попередніми роками. Основними є три – новий підхід до обчислення конкурсного балу, до кожної зі складових якого будуть застосовані вагові коефіцієнти; запровадження пріоритетності (рейтингування) поданих заяв; автоматизована система надання рекомендацій до зарахування на місця державного замовлення, що має відбутися в один етап.

 

10 червня відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. Порівняно з тестуванням з української мови та літератури, яке проходило 24 квітня, спостерігачі ОПОРИ фіксують зниження явки учасників фактично на 10%; зменшення кількості вилучень абітурієнтів через наявність при собі заборонених технічних засобів зв'язку, накопичення та перенесення інформації; появу на пунктах тестування осіб без необхідних документів та випадки запізнення. На жодному з пунктів тестування спостерігачі не зафіксували розкриття контейнерів з тестовими матеріалами чи розголошення змісту завдань до початку оцінювання.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019