Opora

Із метою додержання та захисту прав і свобод людини у квітні 2014 року було прийнято Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Законом визначено, що внаслідок збройної агресії Російської Федерації та окупаціїтериторії Автономної республіки Крим її жителі потребують особливого порядку забезпечення прав і свобод громадян України. Серед інших прав визначено, що для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї та брали участь у конкурсному відборі вступників на навчання у державних і комунальних вищих навчальних закладах України у загальновстановленому порядку, однак за результатами конкурсного відбору не потрапили до рейтингового списку вступників на місця державного замовлення, мають бути додатково надані місця державного замовлення.

 

8 серпня у вищих навчальних закладах України розпочався заключний, а для більшості абітурієнтів основний, етап вступної кампанії. Приймальні комісії мали оприлюднити треті списки рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення. Особи, яким надані такі рекомендації і які бажають вчитися на відповідному напрямку підготовки, до 18:00 10 серпня зобов’язані подати у вузи оригінали документів. Абітурієнти, які досі не були рекомендовані до зарахування, теж намагатимуться вступити на бюджет за допомогою «конкурсу оригіналів». 

 

Громадянська мережа ОПОРА радить цьогорічним абітурієнтам ознайомитися з процедурами зарахування на навчання за кошт державного бюджету. Зокрема, звертаємо увагу на дати та час оприлюднення списків вступників, рекомендованих до зарахування під час трьох етапів, та терміни подання оригіналів документів. Для зручності подаємо інформацію у вигляді інфографіки.

 

Питання надання чи скасування пільг при вступі до вищих навчальних закладів активно обговорюється вже кілька років. Багато хто схиляється до думки, що соціально незахищеним абітурієнтам держава повинна допомагати в інший спосіб – наприклад, надавати окремі стипендії, право безкоштовного харчування тощо. У той же час, конкурс на здобуття вищої освіти повинен проходити на рівних для всіх учасників умовах і лише рівень знань може вважатися єдиним критерієм для зарахування на навчання за кошти державного бюджету.

 

За доброю традицією Громадянська мережа ОПОРА надає консультації абітурієнтам щодо шляхів захисту їхніх прав на рівний доступ до вищої освіти в Україні. Звернувшись за номером 044 222 57 27, вступники можуть отримати вичерпну інформацію про особливості конкурсного відбору цього року.

 

Дізнайтеся про зміни у термінах проведення вступної кампанії для Луганської і Донецької областей, про оновлену систему обчислення конкурсного балу, конкурсні бали призерам олімпіад і всеукраїнських конкурсів та інші особливості вступної кампанії 2014 року.

 

Громадянська мережа ОПОРА слідкувала за дотриманням процедур стандартизованого тестування з п’яти предметів основної сесії (іноземні мови, українська мова та література, математика, історія України, біологія) та чотирьох додаткової сесії (географія, українська мова та література, математика, історія України). Організація провела 1200 спостережень у 15 областях України і оприлюднює висновки за результатами незалежного моніторингу.  

 

  17 червня Міністерство освіти і науки України скасувало проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання у Донецькій та Луганській областях, що мала проходити з 1 по 15 липня. Відповідний наказ розміщено на сайті МОН.

 

Як і в будь-якій іншій справі, дотримання правил та процедур під час підготовки та проходження зовнішнього незалежного оцінювання є важливою передумовою для досягнення успішного результату. Напередодні основної сесії стандартизованого тестування, Громадянська мережа «ОПОРА» нагадує абітурієнтам про головні аспекти процесу перевірки знань та про що не можна забувати за будь-яких обставин.

 

27 травня 2014 р. на сайті Міністерства освіти і науки України опубліковано зміни до Умов прийому до вищих навчальних закладів, відповідно до яких, здійснюватиметься відбір абітурієнтів на новий навчальний рік. На жаль, нове керівництво МОН не виконало усіх обіцянок та не врахувало суттєвих пропозицій щодо забезпечення прозорості та відкритості вступної кампанії. Основну проблему конкурсного відбору минулих років – зарахування абітурієнтів у так званій «четвертій хвилі» на підставі оригіналів поданих документів, а не відповідно до конкурсного балу – залишиться невирішеною. Тому вже зараз прогнозуємо обурення після 11 серпня вступників та їхніх батьків, які побачать, що на місця державного замовлення зараховані абітурієнти з меншими балами та не розумітимуть, на яких підставах це було зроблено.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019