Чотири  виборчих дільниць Рівненської не пристосовані для здійснення волевиявлення для маломобільних груп населення. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Виборча дільниця №560346 154-го виборчого округу знаходиться на другому поверсі Здолбунівської загальноосвітньої школи №6 (м. Здолбунів, вул. Шкільна, 40).

Виборча дільниця №561005 152-го територіального виборчого округу теж знаходиться на другому поверсі Рівненської загальноосвітньої школи №26 (м. Рівне, вул. Павлюченка, 24).

Виборча дільниця №560678 розміщена у сільському клубі села Дядьковичі (Рівненський р-н, с. Дядьковичі, вул. Козацький шлях, 42).

«Основою забезпечення рівного доступу усіх до здійснення виборчого права є ст.24 Конституції України, яка забороняє будь-які прояви дискримінації у сукупності зі ст.38, яка гарантує те, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У ч. 1 ст. 3 Закону «Про вибори Президента України» йдеться, що  вибори Президента України є рівними: громадяни України беруть участь у виборах на рівних засадах. Відповідно, ці засади поширюються й на умови доступності до приміщень для голосування, що прямо пов'язано із можливістю реалізувати своє активне виборче право. Важливо розуміти, що доступність стосується не лише осіб,  які мають встановлену інвалідність, але й тих, кому важко пересуватися в силу різних обставин: віку, отриманої травми чи реабілітації після неї, людей, які пересуваються, наприклад, з дитячими візками тощо», - коментує громадська омбудсменка Громадянської мережі ОПОРА із захисту виборчих прав у Рівненській області Марія Цип’ящук.

Крім цього, держані будівельні норми України В.2.2-40:2018 передбачають інклюзивність будівель і споруд.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.