15 квітня всі окружні виборчі комісії на Херсонщині прийняли рішення про утворення дільничних виборчих комісій. За інформацією спостерігачів ОПОРИ, основною проблемою при утворенні ДВК була недостатня кількість кандидатур від кандидата на пост Президента Петра Порошенка. Але силами членів ОВК, які оперативно знайшли бажаючих, комісії були сформовані.

Так, кількість членів в складі ДВК від кандидата Петра Порошенка на 182-му ТВО – 197, на 183-му ТВО – 214, на 184-му ТВО – 446, на 185-му ТВО – 424, на 186-му ТВО – 332 особи.

Кількість членів в складі ДВК від кандидата Володимира Зеленського  на 182-му ТВО – 733, на 183-му ТВО – 798, на 184-му ТВО – 1292, на 185-му ТВО – 1431, на 186-му ТВО – 1161 осіб.

Представники кандидатів отримали однакову кількість керівних посад в ДВК, як передбачено Законом «Про вибори Президента України». 

На всіх округах були зафіксовані випадки внесення подань до складу ДВК головою ОВК на підставі пропозицій членів комісії. На 182-му ТВО таких подань було внесено 540, на 183-му ТВО – 584, на 184-му ТВО – 848, на 185-му ТВО – 1007, на 186-му ТВО – 829 осіб.

Відповідно до частини 8 статті 85 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія не пізніш як за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад дільничної виборчої комісії.

Згідно із частиною 10, у разі якщо кількість запропонованих до складу відповідних виборчих комісій кандидатур менша за встановлену в цьому Законі, відповідна виборча комісія утворюється в порядку, передбаченому частиною дванадцятою цієї статті.

У частині 11 статті 85 того ж Закону також йдеться, що при розподілі керівних посад у дільничних виборчих комісіях окружна виборча комісія забезпечує для кожного кандидата на пост Президента України рівну кількість посад голови та секретаря дільничної виборчої комісії (з можливим відхиленням від рівної кількості не більше ніж на одну посаду відповідно голови або секретаря комісії). Голова та секретар дільничної виборчої комісії не можуть бути представниками одного кандидата на пост Президента України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)