До складу одинадцяти ОВК на Одещині увійшли 154 особи. З них більшість складають люди у віці від 30 до 50 років. Про це свідчать дані аналізу ОПОРИ.

За результатами дослідження, найбільша кількість членів одинадцяти окружних виборчих комісій належать до вікової категорії 40+ (41 особа). На другому та третьому місцях за кількістю осіб розмістилися категорії 30+ (33 особи) та 50+ (31 особа). Членів ОВК, які належать до вікової категорії 60+, нараховується 26 осіб. Наймолодшими виявилися члени ОВК, яким виповнилося 20 років, – таких лише двоє.

При цьому серед членів окружкомів – 83 жінки і 71 чоловік, або у відсотковому співвідношенні становить 54 на 46% на користь жінок.

Однак при цьому з 11 ОВК сім очолюють чоловіки, та ще в одній чоловік є секретарем комісії. Втім, за рахунок того, що в більшості ОВК секретарями є жінки, то перевага у керівному складі так само лишається за ними.

Нагадаємо, відповідно до постанови ЦВК № 761 від 07.04.2019, якою затвердили календарний план підготовки до повторного голосування, а також відповідно до частини 5 статті 85 Закону України «Про вибори Президента України» для проведення повторного голосування з виборів Президента України Центральна виборча комісія не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад окружних виборчих комісій у кількості чотирнадцяти осіб - по сім осіб від кожного кандидата, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18
(#вибори; #opora; #опора)