40 членів окружних виборчих комісій у Чернівецькій області працювали у комісії у першому турі виборів. 16 представників залучені на другий тур. Майже незмінним склад ОВК залишився у 201 окрузі, де 13 з 14 членів залишились з першого туру працювати на виборах.

Нагадаємо, 10 квітня Центральна виборча комісія на своєму засіданні сформувала склад 4 окружних виборчих комісій з виборів Президента України для організації підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року (постанова №773 від від 10.04.2019 ).

У кожному окрузі ОВК складається з 14 представників. По сім членів від кожного кандидата.

Серед 56 представників окружних виборчих комісій 28 осіб складають жінки та 28 осіб – чоловіки. У 202 та 203 округах у складі комісії більше жінок.

Перше засідання ОВК 201, 202 та 203 округу відбулось 11 квітня. А перше засідання окружної комісії у 204 окрузі відбулось 12 квітня. На засіданні члени комісії склали присягу, затвердили графік роботи, визначили осіб, які будуть працювати на платній основі та склад залучених осіб, які будуть працювати на ОВК.

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 5 статті 85 Закону України «Про вибори Президента України» для проведення повторного голосування з виборів Президента України Центральна виборча комісія не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування, формує новий склад окружних виборчих комісій у кількості чотирнадцяти осіб — по сім осіб від кожного кандидата, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

тел.: +380669091820

 

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)