Близько півмільйона осіб прийшли голосувати на вибори 31 березня в шести виборчих округах Чернігівської області. Зокрема, в 205 окрузі проголосувало 68% від загальної кількості зареєстрованих виборців, в 206 – 66%, в 207 – 61%, в 208 – 63%, в 209 – 60%, в 210 – 67%. Про це представники ОПОРИ говорили 1 квітня на прес-конференції «День виборів на Чернігівщині».

За словами координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області Наталії Висіканець, день голосування пройшов без суттєвих порушень і спостерігачі ОПОРИ зафіксували до десяти незначних випадків. Зокрема, ситуація з розміщенням кабінок для голосування біля вікна,  вимога додатку про прописку, розміщення агітаційних плакатів під стелею та спроба заборонити спостерігачу ОПОРИ фотографувати на дільниці – після зауважень та пояснень вимог Закону більшість порушень негайно усувалися.

«Всі дільниці в області, на яких працювали наші спостерігачі, відкрилися і закрилися вчасно, інцидентів з підрахунком голосів не було. І хоча день голосування пройшов з деякими порушеннями, однак ми не зафіксували втручання у виборчий процес з метою зриву чи фальсифікації виборів», – наголосила Наталія Висіканець.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області Олена Рогова оголосила загальну статистику по дню виборів:

«До поліції надійшло 67 повідомлень про порушення виборчого законодавства, чотири з них інформації стали приводом для відкриття кримінальних проваджень: за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, по одному провадженню за статтею "хуліганство" та за статтею "викрадення виборчого бюлетеня"».

Стосовно результатів паралельного підрахунку голосів, який 31 березня Громадянська мережа ОПОРА здійснювала на основі репрезентативної для всієї України та статистично обґрунтованої вибірки, то ОПОРА може заявити з 95% впевненістю про такі результати президентських виборів (1296 із 1304 спостерігачів, 99,4% виборчих дільниць з 836 047 голосів): Володимир Зеленський – 30,1% (похибка – 0,7%), Петро Порошенко – 15,7% (0,7%), Юлія Тимошенко – 13,3% (0,4%). Повний звіт знаходиться за посиланням.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області

тел. 093 7656 931 

e-mail: vysikanetsn@gmail.com

 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)