Дільнична виборча комісія проголосувала за те, щоб вилучити спостерігачку ОПОРИ з підсумкового засідання після того, як вона зробила зауваження  щодо виявленого порушення.

31 березня о 23:11 голова ДВК №730506 оголосив перерву під час підрахунку голосів. Відповідно, до частини 2 статті 78 Закону «Про вибори Президента» засідання дільничної виборчої комісії починається відразу після закінчення голосування, проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Спостерігачка ОПОРИ щодо даного випадку склала акт про порушення. Після чого, голова комісії поставив питання про вилучення спостерігачки з приміщення ДВК на голосування. 11 членів комісії проголосувало за, 4 – утримались. Після запитання спостерігачки ОПОРИ до голови комісії, чому її вилучили, він зазначив, що вона перешкоджає роботі ДВК. Також, член комісії додав, що спостерігачка проводить відеозйомку та робить зауваження.

Спостерігачка ОПОРИ викликала поліцію та написала заяву щодо перешкоджання діяльності офіційного спостерігача, відповідно до частини 1 статті 157 Кримінального Кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за перешкоджання діяльності офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +380954900504
Марія Пащак,
комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 
тел.: +380669091820