Спостерігачі ОПОРИ на чотирьох виборчих дільницях Тернопільської області зафіксували порушення порядку процедури голосування, який описаний Законом України «Про вибори Президента України».

На виборчих дільницях №611123 (місто Тернопіль), №610346 (Збаразький район), №610667 (Монастириський район) і №610239 (Гусятинський район) лише один член комісії організовував процедуру голосування для виборців.

У частині 1 статті 76 Закону України «Про вибори Президента України» вказано, що при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати. Один з них, за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині 2 статті 2 цього Закону, та наявності його у списку виборців, надає виборцю список для підпису. А другий член у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. А коли виборець ставить підпис за отримання бюлетеня, цей член комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтесь:
Ольга Галушка, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Тернопільській області
тел.: 0932380812
 
Марія Домська, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області