Представники Громадянської мережі ОПОРА в Дніпрі опрацьовують повідомлення виборців щодо ймовірного підкупу. Наведені факти перевіряє поліція.
Близько 12:00 на Фейсбук-сторінку  до представників Громадянської мережі ОПОРА в Дніпрі звернулись небайдужі громадяни та повідомили, що в багатоквартирних будинках на ж/м Тополя-1 в Дніпрі ходять дві жінки та закликають прийти на виборчі дільниці. Спостерігач ОПОРИ виїхав на місце, проте обставин цієї події з’ясувати не вдалось.
Спостерігач ОПОРИ на виборчій дільниці №121120 (ВО №26, до якого належать вищезазначені будинки) зафіксував, як голова цієї виборчої комісії повідомляє поліції про звернення до неї громадян. За її словами, невідомі люди за межами дільниці скуповують голоси виборців.

На виборчій дільниці №121102 виборець викликав поліцію та повідомляє, що начебто навпроти стоїть підпис, але не його. Члени комісії та спостерігачі на дільниці, за словами представників ОПОРИ, вважають, що це провокація.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
 
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
(#вибори; #opora; #опора)