У Кропивницькому 1 березня зафіксовано пошкодження агітаційного сітілайта кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко.

Біля обласного художнього музею невідомі особи розбили скло сітілайту із рекламою Юлії Тимошенко.

Довірена особа Юлії Тимошенко по 99 округу Олександр Цертій зазначив, що йому невідо про цей факт.

«У будь-якому випадку до поліції має звертатися власник цієї рекламної конструкції, бо постраждало його майно. На початку зв’яжемося з власником сітілайту, він має подати заяву в поліцію, аби знайшли виних і притягнули до відповідальності. Ми будемо домовлятися про поновлення реклами», – зазначив Цертій.

У секторі комунікації Нацполіції Кіровоградської області повідомили, що заяв щодо зіпсованої агітаційної продукції не надходило.

«На Кіровоградщині це один із перших випадків псування агітаційних матеріалів одного із кандидата у Президенти України. Такі дії можуть розцінюватися правоохоронними органами як перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу при виконанні своїх повноважень. А відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального Кодексу України перешкоджання, поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, можуть каратися обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Згідно з чинним законодавством такі дії можуть бути кваліфіковані правоохоронними органами як хуліганство за ст. 296 Кримінального Кодексу України. 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами  в Кіровоградській області
тел.: 0957943072