15 лютого волонтери «Об’єднання «Самопоміч» розповсюджували в районі Харківського хлібокомбінату №8 листівки з агітацією з Андрія Садового. До них підійшов невідомий чоловік і після словесної суперечки націлив пістолет на агітаторів.

«Вийшов чоловік, почав погрожувати агітаторам і сваритися з ними, а потім дістав пістолет. Хлопці одразу втекли і заховались, чоловік побіг за ними. Агітатори викликали поліцію, приїхали дві патрульні машини, об'їхали весь район, але чоловіка не знайшли. З хлопцями все в порядку, вони обидва вже вдома. Ми зараз вирішуємо, хто буде писати заяву до поліції», — прокоментувала подію Марія Бахтігозіна, прес-секретар «Об'єднання «Самопоміч» в Харківській області.

В Нацполіції ОПОРІ повідомили про те, що станом на 15 лютого їм не надходило заяв з цього приводу.

«Будь-які напади або спроби фізичного впливу на агітаторів за офіційно зареєстрованого кандидата в Президенти можуть бути кваліфіковані, як кримінальне правопорушення. ОПОРА рекомендує всім суб'єктам виборчого процесу оперативно звертатись до правоохоронців в будь-яких випадках порушення їхніх прав», — коментує Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження за виборами у Харківській області
тел.: 099 788 36 60