В Новомосковську Дніпропетровській області пошкодили борди із зображенням кандидата на посаду Президента України Олександра Вілкула. Крім того, поліція повідомляє про вилучені у активістів, які прийшли на зустріч із кандидатом, 4 ємностей із рідиною зеленого кольору.

В місті Новомосковську Дніпропетровської області невідомі особи пошкодили білборди кандидата на посаду Президента України з написами: «Справжня влада – місцева рада!», «Війни не буде!», «Майбутнє – людині праці», «Вілкул 2019, Опозиційний блок – Партія миру та розвитку».

news 12 02 2019 Dnipro Vilkul 1

news 12 02 2019 Dnipro Vilkul 2

news 12 02 2019 Dnipro Vilkul 3

Спостерігачі виявили 5 білбордів, пошкоджених фарбою, ймовірно, пострілами з пейнтбольної рушниці. Всі агітаційні матеріали, які були пошкоджені, містили вихідні дані та не суперечили Закону України «Про вибори Президента України».

Також 9 лютого в БК Металургів, в місті Новомосковську відбулась зустріч з кандидатом в Президенти Олександром Вілкулом, на яку, за словами мешканців міста, допускались лише особи, які мали із собою перепустки-запрошення. Перед зустріччю працівники поліції вилучили у активістів 4 ємності із рідиною зеленого кольору. Про це повідомили в прес-службі ГУНП Дніпропетровської області. Інформація за даним фактом внесена в журнал Єдиного обліку Новомосковського відділу поліції.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
 
Вадим Головченко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
 
(#вибори; #opora; #опора)