У центрі міста невідомі розірвали зображення, що входили до бордової агітаційної кампанії трьох кандидатів у Президенти. Поліція вже зафіксувала цей факт, а партії планують подати заяви. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

10 лютого в центрі Херсона спостерігачі ОПОРИ зафіксували розірвані агітаційні матеріали кандидатів у Президенти Андрія Садового («Об’єднання «Самопоміч»), Олега Ляшка (Радикальна партія) та Євгена Мураєва («НАШІ»), що розміщувалися на білбордах.

10 02 2019 Kherson zirvani bordi

Начальник патрульної поліції Херсонської області Костянтин Дронгаль у коментарі ОПОРІ повідомив, що даний факт вже був зафіксований патрульними, які провели опис та внесли запис в журнал єдиного обліку.

Крім того, представники місцевих осередків Радикальної партії та «Об’єднання «Самопоміч» також прокоментували, що збираються повідомити про інцидент у правоохоронні органи.

Нагадаємо, що раніше в цьому ж місці спостерігачі ОПОРИ фіксували зіпсовані білборди політиків.

Як прокоментував радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк, зазначені діяння щодо агітаційних матеріалів зареєстрованих кандидатів мають ознаки складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднані з пошкодженням майна).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі,координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області