Депутатка Вінницької міської ради від ВО «Батьківщина» Ганна Давиденко під час зустрічі в межах депутатської діяльності розповідала про кандидатку у Президенти  України Юлію Тимошенко. Про це вона написала 4 лютого на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Зараз я перебуваю в офіційній відпустці за основним місцем роботи. Але як депутат з 28 січня 2019 року проводжу зустрічі з людьми, звітую про свою депутатську діяльність за 2018 рік. Звісно, що під час таких зустрічей до мене як до депутата від «Батьківщини» люди звертаються із запитаннями про діяльність лідера партії Юлія Тимошенко. Детально із моїм публічним звітом можна буде ознайомитись вже з 8-го лютого. Він буде офіційно надрукований у ЗМІ. Також планую особисто зустрічатися з вінничанами в наметах. До зустрічі!», - йдеться у дописі.

Зустріч із мешканцями міста Ганна Давиденко проводила у Вінницькому соціально-економічному інституті Університету «Україна», у якому знаходиться одна із громадських приймалень депутатки.

Під час заходу у приміщенні університету були розміщені банери з написом «Новий курс України. Нові можливості для кожного» та плакат із зображенням Юлії Тимошенко, які можна вважати агітаційними матеріалами.

08.02.2019 vinnytsia piar tymoshenko universytet

Міністерство освіти і науки України, після того, як один із відомих політиків відвідав спортивну школу на Чернігівщині та поширив світлини з зображенням дітей у футболках з символікою очолюваною ним партії, підготувало спеціального листа «Щодо недопущення політичної агітації у закладах освіти» №1-9/407 від 26.06.2018 р., якого розіслало до Київської міської державної адміністрації та всіх облдержадміністрацій.

У листі наголошується: «Міністерство засуджує розміщення будь-якої партійної агітації у закладах освіти, проведення політичних акцій та залучення до них учасників освітнього процесу. Просимо вжити дієвих заходів щодо недопущення у закладах освіти політичної агітації, просування політичного брендингу та використання приміщень закладів освіти для розміщення громадських приймалень».

Радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк вказує, що хоча вищевказаний лист і носить рекомендаційний характер, разом  тим наголошує, що керівництву освітніх закладів всіх форм власності слід вживати заходів щодо невтручання діяльності партій в освітню діяльність закладу. Зокрема, згідно вимог ст. 31 Закону України «Про освіту» керівництву  навчальних закладів  забороняється залучати працівників закладів освіти до участі в заходах, організованих  політичними партіями (об’єднаннями), а також здобувачів освіти до участі в заходах, організованих  політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою.

Як раніше повідомляла ОПОРА, Юлію Тимошенко Центральна виборча комісія зареєструвала кандидаткою у Президенти 25 січня 2019 року.

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 1 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України».

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636276782
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 097 705 23 66
(#вибори; #opora; #опора)