Із 44 кандидатів на пост Президента України до окружних виборчих комісій Івано-Франківщини своїх представників делегували 37 кандидатів. Один із них подав своїх представників  до двох ОВК, а інші 36 кандидатів представлені у кожній із семи ОВК області.

У кожну з семи ОВК Івано-Франківщини делегували своїх представників кандидати на пост Президента України: Петро Порошенко, Володимир Зеленський, Валентин Наливайченко, Олександр Ващенко, Віталій Купрій, Олександр Соловйов, Андрій Новак, Віталій Скоцик, Ігор Шевченко, Ольга Богомолець, Анатолій Гриценко, Володимир Петров, Василь Журавльов, Віктор Бондар, Олександр Данилюк, Олег Ляшко, Руслан Кошулинський, Юлія Тимошенко, Євгеній Мураєв, Ігор Смешко, Руслан Ригованов, Ілля Кива, Юлія Литвиненко, Юрій Бойко, Роман Насіров, Сергій Каплін, Сергій Тарута, Олександр Мороз, Сергій Носенко, Олександр Шевченко, Юрій Дерев’янко, Андрій Садовий, Микола Габер, Юрій Тимошенко, Віктор Кривенко та Олександр Вілкул.

Найменше представництво у складі окружних виборчих комісій у Юрія Кармазіна, який делегував свої представників лише до складу ОВК №85 (центр округу - Калуш) та ОВК №86 (центр округу - Долина). Не подали жодного представника до ОВК Івано-Франківщини семеро кандидатів: Дмитро Гнап, Геннадій Балашов, Інна Богословська, Роман Безсмертний, Дмитро Добродомов, Аркадій Корнацький та Сергій Кривонос.

«Повноваження ОВК починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її загального складу на першому засіданні виборчої комісії. Перше засідання ОВК повинні провести не пізніше 20 лютого, тобто не пізніше другого дня після дня утворення ОВК, як передбаченого частиною 2 статті 26 Закону «Про вибори Президента України». Не пізніше ніж на четвертий день з дня утворення ОВК, голова комісії, в разі його відсутності - заступник голови, повинні подати заяви про державну реєстрацію ОВК» – роз’яснює Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Івано-Франківській області

тел.: +380(97) 889 59 38

e-mail: frankivsk@opora.org.ua

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)