На виборчій дільниці № 070841 у смт Стара Вижівка (виборчий округ № 21) члени дільничної виборчої комісії не впускали журналістів видання «Правий поступ» на територію виборчої дільниці після 20:00. Дільницю закрили, та не відкривали на вимогу журналіста. Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області.

Інший журналіст цього видання повідомив ОПОРІ, що на ДВК № 070840 у Старій Вижві членам комісії повідомили про те, що їм потрібно привезти протоколи об 11:00 26 травня.

Наголошуємо, такі рекомендації/вказівки ОВК є незаконними. Адже згідно ч. 10. ст. 79 закону «Про вибори Президента України», «пакети з протоколами ДВК про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці … невідкладно після закінчення засідання комісії доставляються до окружної виборчої комісії». Тому, якщо ДВК цього не вчинять, то грубо порушать закон. На жаль, інших варіантів поведінки для членів виборчих комісій не встановлено.

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
 
За коментарями звертайтеся до:
 
Михайло Шелеп
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86, [email protected]

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.