У Дніпропетровську кореспондента газети «Точка опори» не пускають на виборчу дільницю № 121481, Ігринський виправний центр № 133, який знаходиться на вулиці Бехтерева, 5, Самарський район. На місці від кореспондента вимагали дозвіл Пенітенціарної служби.

ОПОРА отримала коментар від заступника начальника виправного центру із соціально-виховної та психологічної роботи Зіневича Г.В.

«Я обіцяю вирішити це питання протягом 20-30 хвилин» - повідомив Зіневич.

Відповідно до п.9 ст.28 Закону України "Про вибори Президента України", на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на пост Президента України, їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата), офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, партій - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій (разом не більше ніж по дві особи від одного кандидата на пост Президента України, від партії, від громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

yNIxvK3jRAE

За коментарями звертайтесь:
Сергій Федько,
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
(063 628 67 63)

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльностімережі, спрямована на об’єктивнуоцінкупроцесупідготовки та проведеннявиборів, а також на запобіганняпорушеннямвиборчогозаконодавства через ефективноорганізованийгромадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігомкампанії у всіхрегіонахкраїни. У день голосування, 25 травня, до них долучатьсяще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.