Обговорення відкрите ще до реєстрації законопроєкту. Текст доступний на сайті Верховної Ради України. Обговорення законопроєкту триватиме до 11 квітня 2021 року включно.

З почату 2021 року над проєктом Закону про місцевий референдум працювала Робоча група з розробки проєктів законів з питань народовладдя, до якої входять і представники Громадянської мережі ОПОРА. Група займалася підготовкою узгоджених пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства України з питань народовладдя та прямої демократії.

4 лютого під час свого засідання робоча група презентувала концепцію законопроєкту про місцевий референдум. Тоді Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська презентувала напрями концепції законопроєкту щодо забезпечення підготовки та проведення місцевих референдумів; специфіки діяльності ЦВК, територіальних виборчих комісій, дільничних комісій; формування списків виборців; фінансового забезпечення; гарантії діяльності суб’єктів, спостерігачів; інформаційного забезпечення та агітації тощо.

З текстом законопроєкту кожен бажаючий може ознайомитися на сайті Верховної Ради України за посиланням:

http://iportal.rada.gov.ua/uploads/documents/66764.pdf

Громадське обговорення організовується з метою врахування думки представників громадськості, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, асоціацій органів місцевого самоврядування.

Пропозиції та зауваження до законопроєкту приймаються в електронному вигляді на електронну адресу: localreferendum@gmail.com.