У холі окружної комісії голова ДВК заповнював протоколи про підрахунок голосів. На зауваження спостерігача ОПОРИ відреагував неадекватно, погрожував журналісту, вдарив спостерігача та забрав телефон.

22 липня в холі Соборної районної ради в Дніпрі, де наразі розміщена окружна виборча комісія №27, як пізніше з’ясувалось, голова дільничної виборчої комісії №121465 заповнював кульковою ручкою протокол про підрахунок голосів. Це помітив спостерігач ОПОРИ та почав робити відеозапис ймовірного порушення на телефон. Поряд знаходились журналісти, яких спостерігач закликав також зафіксувати ймовірне порушення.

Голова дільничної комісії зібрав документи, поклав їх у пакет та почав погрожувати присутнім: «Я тебе зараз в бороду вдарю». Після чого голова комісії погрожував журналісту, вдарив спостерігача по нозі та забрав його мобільний телефон. Весь цей час поряд знаходились представники поліції.

Спостерігач ОПОРИ надав свідчення правоохоронцям, телефон йому повернули.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.