У Луцьку на дільниці №071052 (ОВО №22) станом на 00:00 22 липня виборча комісія не пустила спостерігача на підсумкове засідання, мотивуючи це тим, що спостерігач прийшов пізно.

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА прибув на виборчу дільницю №071052 в 00:00 22 липня 2019 року і намагався зайти на дільницю. На що виборча комісія відповіла, що спостерігач не може зайти на виборчу дільницю, оскільки триває підсумкове засідання і двері для усіх, хто не перебував у приміщенні ДВК станом на 20:00, уже зачинені.

Спостерігач повідомив про інцидент окружну виборчу комісію у виборчому окрузі №22, втім, ОВК не відреагувала на ситуацію, натомість, підтвердила можливість вчинення таких дій. Відтак, спостерігач ОПОРИ зателефонував на службу 102, написав заяву правоохоронцям. Разом із тим, спостерігач підготував скаргу на дії дільничної та окружної виборчих комісій, планує оскаржувати дії ДВК і ОВК до комісій вищого рівня.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 4 частини 9 статті 78 Закону України «Про вибори народних депутатів України» спостерігач має право бути присутнім з дотриманням вимог цього Закону на засіданнях дільничних та окружних виборчих комісій, з урахуванням положень, встановлених частиною третьою статті 34 цього Закону, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та встановленні підсумків голосування; а відповідно до пункту 8 частини 9 статті 78 цього закону – отримувати копії протоколів про підрахунок голосів і встановлення підсумків голосування та інших документів.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (098) 278 82 90
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.