В с. Чумаки та с. Військове спостерігачі ОПОРИ звернулись до правоохоронців за фактом розміщення агітаційної продукції в день виборів

21 липня, в день виборів, спостерігачі ОПОРИ продовжують виявляти агітаційну продукцію поблизу виборчих дільниць. Нагадаємо, вся агітаційна продукція мала бути знята до 00:00 п’ятниці відповідно до частини 2 та частини 3 статті 70 Закону.

Так, в с. Військове, Солонянського району, Дніпропетровської області спостергігач помітив на стовпі електроопор, навпроти виборчої дільниці №120528, плакат, що ймовірно, порушує виборче законодавство. За його зверненням до виборчої дільниці прибули правоохоронці, та, за словами спостерігача, склали Акт про порушення та опитали голову Сілької ради.

В с. Чумаки Дніпропетровської області спостерігачі ОПОРИ виявили незаконну агітацію за одного з кандидатів в народні депутати. За сприяння правоохоронців, порушення було припинено.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
 
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)