У Києві на дільниці № 800146 (212 округ, Дарниця) члени комісії спочатку видавали бюлетені, а потім заповнювали відірвані від них контрольні талони.

Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Дільниця розташована за адресою вул. Гмирі 2в. Тут основний масив виборців припав на двох членів комісії, бо в перелік адрес, за якими вони видавали бюлетені, потрапив великий житловий будинок. І якщо до інших столів виборці майже не підходили, то тут утворилася довжелезна черга, хвіст якої сягав вулиці.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Черга до одного й того ж стола з бюлетенями тягнеться аж на вулицю.

Люди дратувалися, і, аби пришвидшити процес, члени ДВК вирішили його оптимізувати у той спосіб, що не підписували одразу контрольні талони.

https://www.youtube.com/watch?v=nVluJR_BtIg&feature=youtu.be

Попри людський фактор, така ініціатива суперечить процедурі видачі бюлетенів, яка регламентована законом.

Зокрема, у частині 3 статті 85 Закону України «Про вибори народних депутатів» йдеться:

«При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред'явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п'ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчих бюлетенів у списку виборців та на визначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчих бюлетенів контрольні талони та видає виборцю по одному виборчому бюлетеню для голосування у загальнодержавному окрузі та одномандатному окрузі. Контрольні талони виборчих бюлетенів зберігаються у члена комісії, який видав виборчі бюлетені. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер