Напередодні виборів в Дніпрі почастішали випадки розміщення агітаційних листівок в неналежних місцях. Поліція та спостерігачі ОПОРИ фіксують нові випадки

16 липня о 18:40 на вул. Шухевича в місті Дніпро спостерігач ОПОРИ помітив особу, що розміщувала агітаційні плакати кандидата у народні депутати від політичної партії «Слуга Норода» Максима Бужанського на електроопорах. А вже о 19:00 прибув наряд поліції, який затримав та опитав порушника. За словами спостерігача, той не заперечував свого правопорушення, але не мав при собі посвідчення особи. Його відвезли у Чечелівське відділення поліції для встановлення особи.

Спостерігачі повідомляють, що з 8 липня у Дніпрі масово розвішують агітацію на стовпах та в інших непередбачених місцях.

Зокрема, спостерігачі повідомляли правоохоронців щодо розміщення агітаційної продукції на зупинці громадського транспорту «просп. Пилипа Орлика». Там була розміщена агітація кандидатів Геннадія Гуфмана, Юрія Панащенка та партії «Голос».

Нагадаємо, відповідно до частини 9 статті 3.2.1 Правил благоустрою території міста Дніпра «На об'єктах благоустрою міста забороняється: наклеювати або розміщувати в інший спосіб оголошення, рекламні, інформаційні та агітаційні плакати, афіші, листівки тощо у спеціально не призначених для цього місцях; розвішувати інформаційно-рекламні таблички на деревах, інженерному обладнанні, спорудах вулично-дорожньої мережі, огорожах тощо; здійснювати безадресну роздачу рекламних листівок і оголошень, якщо це призводить до засмічення території міста».

Відповідальність за вказані порушення передбачена статтею 152 КУпАП: «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
 
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)