Серед 11 окружних виборчих комісій в Одеській області найкраща ситуація з оприлюдненням прийнятих постанов на сайті ЦВК склалася у комісії округу №143, яка надіслала для оприлюднення всі постанови, які комісія прийняла станом на 3 липня. Найгірша ситуація з надсиланням для оприлюднення на сайті ЦВК постанов – в ОВК округів №№139, 140, 142.

Відповідно до моніторингу ОПОРИ, у окружної виборчої комісії округу №133 (Київський район Одеси) оприлюднено п’ять постанов під номерами 1-4, а також 17. Постанови під номерами від 5 по 16 не оприлюднені. ОВК округу №134 (Малиновський район Одеси) має 9 оприлюднених на сайті ЦВК постанов: під номерами 3, 5-12, тоді як постанови під номерами 1-2 та 4 не оприлюднені. Також оприлюднені не всі постанови ОВК округу №135 (Приморський район Одеси): наразі їх 15, під номерами 3-8, 11-19, однак відсутні постанови під номерами 1, 2, 9 та 10. ОВК округу №136 (Суворовський район Одеси) має також 15 оприлюднених постанов: №№ 1-11 та 13-16, не опублікована одна постанова – під номером 12.

Менше поставно оприлюднила ОВК округу №137 (центр – м. Подільськ): 10 документів, хоча відомо, що 2 липня комісія також проводила засідання, однак станом на вечір 3 липня датою прийняття останньої оприлюдненої постанови є 19 червня.

У окружної комісії округу №138 (центр – смт Ширяєве) оприлюднено 6 постанов під номерами 1-6. Відомо, що 2 липня комісія також проводила своє засідання, однак датою прийняття останньої оприлюдненої постанови є 18 червня.

ОВК №139 (центр – м. Роздільна) оприлюднила лише три постанови під номерами 4, 6 та 8. Постанови під номерами 1-3, 5 та 7 не оприлюднені. Комісія проводила засідання 26 червня, однак датою прийняття останньої оприлюдненої постанови є 16 червня.

Комісія округу №140 (центр – м. Біляївка) оприлюднила також три постанови під номерами 2, 3 та 14. Постанови під номерами 1 та 4-13 не оприлюднені. При цьому останнє засідання комісії відбувалось 27 червня, проте датами прийняття всіх трьох оприлюднених постанов є 7 червня.

ОВК округу №141 (центр – м. Білгород-Дністровський) має 8 оприлюднених постанов під номерами 1, 3, 5, 6, 10, 13-15. Постанови під номерами 2, 4, 7-9, 11-12 на сайті ЦВК відсутні. При цьому остання оприлюднена постанова датована 13 червня, хоча відомо, що комісія проводила засідання 21 червня.

По округу №142 (центр - м. Арциза) оприлюднено чотири постанови під номерами 1-4. Остання оприлюднена постанова датована 6 червня, тоді як останнє засідання комісії відбувалось 27 червня.

Окружна виборча комісія округу №143 оприлюднила всі 16 постанов, а дата останнього засідання ОВК збігається з датою прийняття останньої оприлюдненої постанови: 2 липня.

«Згідно з ч. 5 ст. 35 Закону України «Про вибори народних депутатів України», постанова окружної виборчої комісії не пізніше ранку наступного дня після її прийняття вивішується для загального ознайомлення на стенді офіційних матеріалів комісії. У ці ж строки постанова, прийнята окружною виборчою комісією, надсилається до Центральної виборчої комісії, яка оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після надходження постанови. Постанова ЦВК №954 від 6 червня 2019 року, якою встановлено порядок використання інформаційно-аналітичної системи «Вибори народних депутатів України», уточнює, що окружні виборчі комісії свої рішення, затверджені у формі постанов, надсилають до ЦВК через ІАС «Вибори народних депутатів» для подальшого оприлюднення на сайті ЦВК не пізніше 12 години наступного дня після дня її прийняття»,  розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області. 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)