На трьох дільницях спостерігачі ОПОРИ зафіксували людей, які не мали там знаходитись.

На ВД №121669 (гімназія №91, спортивна зала, к.1, 1-й поверх) до приміщення для голосування зайшов невідомий. Спостерігач звернув на це увагу членів комісії. Вони відповіли, що це водій, проте, на якій підставі він перебуває в приміщенні, відповіді не надали. Невідома особа після зауважень покинула приміщення.

Представник ЗМІ з видання «Krivbass city» мав лише роздруковане фото журналістського посвідчення. З ним він намагався провести відеозйомку на дільниці №121486 (школа №103, шкільна рекреація, 1-й поверх), але голова комісії заборонила йому це робити.

На ВД №121700 (ліцей, фойє, 1-й поверх) у приміщенні для голосування був присутній пожежник. Спостерігач ОПОРИ привернув увагу голови ДВК на можливе правопорушення. Натомість пожежник не реагував на всі зауваження, пізніше він все ж покинув приміщення для дільниці.

Згідно з ч. 8 ст. 36 Виборчого кодексу України на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, посадові особи відповідного територіального та регіонального представництва Центральної виборчої комісії, члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) (не більше однієї особи від одного кандидата, однієї партії (організації партії), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах (не більше двох осіб від однієї громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

Відповідно до ч. 9 ст. 36 цього ж Кодексу інші особи, крім зазначених у частині восьмій цієї статті, можуть бути присутніми на засіданні виборчої комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.