У Черкасах, де нині триває підрахунок голосів на повторному голосуванні з виборів міського голови, спостерігачі на дільницях повідомляють про ознаки затягування підрахунку голосів та зволікання з доставкою виборчої документації на районні в місті територіальні виборчі комісії.

Деякі дільничні комісії при оформленні перших примірників протоколів у проміжку між 21 і 22 годиною 22 листопада ставлять на них дату і час наступного дня.

Такі протоколи вже оформили, наприклад на ДВК 711086, 710988, 711057, 711046 та деякі інші.

У той час Соснівська районна у місті ТВК вже почала прийом виборчої документації з дільниць. На Придніпровській районній в місті ТВК був станом на 21:30 відсутній кворум. Там уже утворилась невелика черга з дільниць.

Згідно з частиною 1 статті 250 Виборчого кодексу України підсумкове засідання дільничної виборчої комісії розпочинається після закінчення голосування виборців на виборчій дільниці і проводиться у тому самому приміщенні, де відбувалося голосування. Підсумкове засідання проводиться без перерви і закінчується після складення та підписання протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, а згідно з частиною 30 ст. 251 цього ж Кодексу пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами, списками виборців, а також (за наявності) окремими думками членів виборчої комісії, викладеними у письмовій формі, актами, заявами, скаргами та рішеннями, прийнятими комісією, після закінчення засідання комісії транспортуються до відповідної територіальної виборчої комісії у порядку, визначеному статтею 253 цього Кодексу.

ОПОРА застерігає, що згідно з частиною 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України підробка або незаконне виготовлення виборчої документації, документації референдуму, використання або зберігання незаконно виготовленої чи підробленої виборчої документації, документації референдуму, а так само включення до виборчої документації чи документації референдуму завідомо недостовірних відомостей - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.