Суд скасував постанову дільничної виборчої комісії №631657 від 25 жовтня про позбавлення права присутності офіційного спостерігача ОПОРИ.

Про це йдеться у рішенні Червонозаводського райсуду міста Харкова від 30 жовтня.

Нагадаємо, що 26 жовтня спостерігача ОПОРИ видалили з дільниці №631657 у місті Харкові після того, як вона зафіксувала порушення – заповнення протоколу олівцем.

Представниця ОПОРИ зробила зауваження членам комісії, після чого голова ДВК запропонувала членам комісії видалити представника ОПОРИ з приміщення, де відбувалося підсумкове засідання. Комісія проголосувала за позбавлення права присутності офіційного спостерігача, після чого голова ДВК запропонував спостерігачу покинути приміщення.

Водночас члени ДВК порушили процедуру видалення. Адже спочатку спостерігачу виноситься попередження, а вже після цього ставиться на голосування питання про позбавлення права присутності. Попередження зроблене не було (ч. 11 ст 60 ВК України).

На прохання отримати постанову про позбавлення права присутності офіційного спостерігача, голова ДВК відповів відмовою. За його словами, постанову можна буде побачити на інформаційному стенді.  Через деякий час, спостерігачеві надали незавірену печаткою копію постанови.

Згідно пункту 3 ч. 4 статті 37 Виборчого кодексу України рішення виборчої комісії з розглянутого питання письмово оформляється у формі постанови, яка повинна містити мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії

Представники ОПОРИ повідомили поліцію про перешкоджання діяльності офіційного спостерігача.

Після видалення спостерігачки з приміщення виборчої дільниці, її заблокували у будівлі за адресою: вул. Катерининська.8, де розташована ДВК та не випускали.

27 жовтня спостерігача ОПОРА звернулася до суду з позовом про скасування постанови ДВК стосовно позбавлення права присутності.

Суд встановив, що представники комісії не надали докази дій спостерігача ОПОРИ по перешкоджанню членам ДВК здійснювати свої повноваження.

«В судовому засіданні секретар ДВК визнала зауваження спостерігача справедливим, яке вона врахувала і змінила характер своїх дій», - йдеться у рішенні суду.

Тож суд задовольнив позов ОПОРИ, визнав протиправною та скасував постанову ДВК.

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області
тел.: +38 099 788 3660             

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер