В ніч на 28 жовтня представник дільничної виборчої комісії №210765, що в Ужгороді, ймовірно щось переписував та штампував у протоколі прямо у залі міської територіальної виборчої комісії. Коли на місце події приїхала викликана ОПОРОЮ поліція, чоловік відмовлявся назвати своє ім’я та словесно ображав спостерігачку.

Як розповідає спостерігачка ОПОРИ, вночі із 27 на 28 жовтня, близько опівночі у приміщенні Ужгородської міської територіальної виборчої комісії, у залі, де засідає комісія, представник однієї із ДВК міста - №210765, ймовірно мав із собою печатку комісії та скоріш за все пропечатував нею протокол.

p>

Коли до нього підійшла спостерігачка, чоловік відмовився представитися та показувати, що саме штампував. Оскільки привозити із собою печатку дільничної виборчої комісії заборонено законом, спостерігачка ОПОРИ викликала на місце події поліцію.

Як повідомляє спостерігачка, поки поліція їхала на місце події, чоловік намагався покинути приміщення та вийшов на вулицю, коли патрульні приїхали, чоловік почав втікати, однак поліцейським вдалося його наздогнати. Після цього чоловік поводився агресивно, відмовлявся назвати поліції своє ім’я та словесно ображав спостерігачку. Пізніше на місце події приїхала слідчо-оперативна група, яка відібрала пояснення.

Оскільки в підписанні протоколу не на засіданні не у приміщенні ДВК, вбачаються ознаки кримінального правопорушення за статтею 158-3 Кримінального кодексу України – фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, спостерігачка ОПОРИ повідомила про події поліцію за номером 102. Для з’ясування обставин до ТВК прибули представники поліції, яким спостерігач ОПОРИ надав пояснення.

У разі відправки членів ДВК із протоколами про підсумки голосування на уточнення, вони мали б складати нові, уточнені протоколи під час засідання комісії і оформляти виборчу документацію у присутності інших членів комісії та суб’єктів виборчого процесу, які мають право перебувати на засіданні комісії.  

Відповідно до частини 8 статті 254 Виборчого кодексу України, дільнична виборча комісія зобов’язана у строк, визначений територіальною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол з позначкою "Уточнений" складається відповідно до цього Кодексу в порядку, в якому було складено протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, який потребує уточнення, транспортується до територіальної виборчої комісії в порядку, встановленому статтею 253 цього Кодексу. Час прийняття територіальною виборчою комісією протоколу дільничної виборчої комісії з позначкою "Уточнений" і занесені до цього протоколу відомості фіксуються у протоколі засідання територіальної виборчої комісії.

Згідно із частиною 1 статті 158-3 Кримінального кодексу України, підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, комісії референдуму протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці або дільниці з референдуму, протоколу про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу, округу з референдуму чи про результати виборів або референдуму до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії або комісії з референдуму – карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596

 Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)