На дільниці №070998 у місті Ковель дільнична виборча комісія відмовляється надати ОПОРІ копію протоколу. Інцидент трапився 26 жовтня. ОПОРА повідомила поліцію.

Після проведення підрахунку голосів та оформлення документації на дільниці №070998 спостерігач ОПОРИ, котрий протягом дня виборів відслідковував перебіг процесу на відповідній виборчій дільниці, попросив надати йому копію протоколу. Однак у комісії відмовилися виконувати прохання. Це мотивували тим, що ДВК отримала від територіальної виборчої комісії мало бланків. 

«Територіальна виборча комісія видала нам бланки протоколів в обмеженій кількості. Кількість членів комісії 16, а видали нам тільки 12 бланків. З тих 12 бланків два ми подаємо в територіальну, один лишається в секретаря, один – вивішуємо для загального ознайомлення. І з тих дванадцяти у нас уже лишається 8… Оскільки нас не забезпечили бланками, ми не можемо забезпечити вашу організацію копіями протоколів», - заявила секретар ДВК. 

Відповідно до пункту 9 частини 9 статті 60 Виборчого кодексу України офіційний спостерігач від громадської організації має право отримувати копії протоколів та інших документів у випадках, передбачених цим Кодеком.

Згідно з частиною 8 статті 251 Кодексу офіційним спостерігачам, присутнім під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, на їхнє прохання невідкладно  видаються копії протоколу з відповідних місцевих виборів, по відповідному виборчому округу, в тому числі з позначкою «Уточнений», засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою ДВК, з розрахунком не більше як по одній копії кожного протоколу. 

Згідно зі статтею 212-17 КУпАП ненадання у випадках і порядку, встановлених законом, головою відповідної виборчої комісії або особою, яка відповідно до закону виконує його обов’язки, копії протоколу – тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 093 664 26 56, 
 
Довідково:Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.