У Житомирській області 4 655  виборців  змінили виборчу адресу. 2 244 виявили бажання голосувати за межами регіону.  706  “мігрували” з інших областей. В межах Житомирщини змінили виборчу адресу 1 705 жителів. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Такі дані станом на 16 вересня опубліковані на  сайті Державного реєстру виборців.

Найбільше - 1 307 виборців змінили виборчу адресу з Житомирської міської громади на інші регіони. На другому місці – Новоград-Волинська міська громада - 225 виборців  і 208 з Бердичівської міської громади. У Малинській міській громаді (Коростенський район) виборчу адресу змінили 142 жителів. 114 жителів Коростенської міської громади голосуватимуть за межами регіону. Всього виявили бажання голосувати за межами Житомирської області  2 244 виборці.

706 українців обрали місцем фактичного проживання та змінили виборчу адресу на Житомирщину. З них найбільше - 356  змінили виборчу адресу і збираються голосувати в Оліївській сільській громаді Житомирського району. 218 в Житомирській міській громаді, 142 у Народицькій селищній громаді  (Коростенський район), 140 в Брониківській сільській громаді Новоград-Волинського району і 100 в Райгородоцькій сільській громаді Бердичівського району. 

1 705 виборців виборчу адресу змінювали в межах області.           

Як розповів керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, станом на 16 вересня кілька десятків звернень по країні ще опрацьовуються. Тож остаточної цифри щодо кількості виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, ще можуть незначно змінитись.

ОПОРА нагадує, оновлена процедура зміни виборчої адреси почала діяти в Україні з 1 липня. Змінити виборчу адресу можна було до 10 вересня (онлайн за допомогою «Кабінету виборця» або звичним способом – подавши заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання). 

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Як повідомляла ОПОРА, станом на 1 вересня 585 жителів Житомирської області змінили виборчу адресу і виявили бажання голосувати за межами регіону. У Житомирській області голосуватимуть 122 виборці, які мають так звану «прописку» в інших регіонах. У межах області змінили виборчу адресу 165 жителів.

Ірина Кирилович
комунікаційниця ОПОРИ у Житомирській області
 
За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області
тел.: +38098-829-62-64
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.