15 квітня о 14:00 відбулося чергове засідання у справі Ростислава Білика, підозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах 2015 року. Був допитаний другий  свідок. Інші свідки для дачі показів не з’явились.

На початку судового засідання допитали одного із свідків (студентку) від сторони обвинувачення. На вимогу суду на час допиту свідка було зупинено відео- та аудіофіксацію, яку здійснювали засоби масової інформації та звичайні слухачі.

Решту свідків на судове засідання не з’явились, оскільки більшість із них знаходяться поза межами міста Чернівців та Чернівецької області. Вони бажають, щоб їм забезпечили проїзд, позаяк у них відсутні власні кошти для здійснення поїздки у Чернівці. Однак, у зв’язку із недостатньою кількістю часу для того щоб забезпечити фінансування проїзду таким свідкам, прокурор просив відкласти слухання справи на іншу дату.

Суд ухвалив задовольнити клопотання прокурора, оголосити у справі перерву для подальшого виклику свідків. Як повідомив громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області Василь Купіна, наступне судове засідання, за попередньою інформацією, відбудеться 13 травня 2019 року.  

Нагадуємо, що 26 березня в Першотравневому районному суді м. Чернівці відбулось судове засідання, де сторони визначити порядок та обсяг дослідження доказів у справі. Був допитаний один свідок. Призначене на 7 березня Першотравневим районним судом м. Чернівці судове засідання у справі Ростислава Білика було відкладено, оскільки не з’явився захисник обвинуваченого. А 28 лютого Першотравневий районний суд м. Чернівці завершив підготовче  судове засідання у справі Білика. Суд ухвалив кримінальне провадження відносно Білика призначити до судового розгляду. Справа слухається суддею одноособово у відкритому судовому засіданні в залі Першотравневого районного суду м.Чернівці.

«Справа Білика» тягнеться з 2015 року. Три з половиною роки тому, тоді ще кандидату в депутати Чернівецької міської ради було вручено підозру щодо організації підкупу студентів  за статтею 160 Кримінального кодексу України («Підкуп виборців»). У лютому 2018 року «справа Білика» таки почала розглядатися в Шевченківському районному суді міста Чернівці. Станом на  11 жовтня  2018 року троє свідків дали прямі свідчення, що їм пропонували грошову винагороду в обмін на голосування за Білика Ростислава, а ще раніше були засуджені троє організаторів підкупу. 17 жовтня припинились повноваження судді Олега Семенка. Після трьох самовідводів суддів за листопад у справі Ростислава Білика змінився суд – підсудність справи визначена за Першотравневим районним судом м. Чернівці. Причиною стало те, що протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями нового призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів у Шевченківському суді для розподілу справи.

ОПОРА й надалі відстежуватиме перебіг судових засідань у цій справі. Нагадаємо також, що ОПОРА спільно з МВС та Національною поліцією розробила зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Відповідальність пропонується посилити, зокрема, у частині непрозорості фінансування виборчих кампаній, підкупу виборців, порушення таємниці голосування, організації виборчих злочинів службовими особами тощо. У квітні 2018 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8270.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

тел.: +380669091820 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)