Протягом червня 2013 року українські парламентарі зареєстрували 408 законопроектів і постанов, більше чверті з яких стосувалася питань економічного блоку, грошей та господарства. 23,5 % – політики і державного управління, 13 % – правоохоронної системи та правосуддя. Найменше парламентарів цікавили питання зовнішньої політики та оборони і безпеки, зрештою, як і в попередні місяці. Громадянська мережа ОПОРА продовжує відслідковувати та аналізувати законотворчу діяльністьнародних депутатів Верховної Ради VII скликання.

Депутати ПРУ подали 147 проектів законів і постанов різного спрямування; ВО «Батьківщина» – 78; ВО «Свобода» – 28; Комуністи - 16; фракція «УДАР» – 14. Позафракційні депутати зареєстрували 11 законопроектів. Міжфракційних ініціатив – 109.

Питання економіки і грошей у пріоритетах депутатів Партії регіонів –  майже половина від усіх ініціатив. Цим же питанням найбільше переймались члени Компартії (37,5 %), фракції ВО «Свобода» (36 %) і ВО «Батьківщина» (27 % законопроектів). 57 % проектів законів фракції «УДАР» стосувалися політики та державного управління. Серед пріоритетів позафракційних депутатів – оборона та безпека (45 % законопроектів). 61 % законопроектів, підготовлених спільно представниками різних фракцій, стосувалися політики та державного управління.

У червні фракцією Партії регіонів зареєстровано 147 проектів нормативних документів. З них законопроектів лише 74 %. Інше – це формальні постанови про відхилення законопроектів, відправлення їх на доопрацювання та оголошення святкових дат – разом 39 постанов. Найбільше уваги депутати приділили вдосконаленню економіки (50 %) та питанням правосуддя й правоохоронної системи (15 %). Зовсім не зареєстровано законодавчих ініціатив у сферах зовнішньої політики та екології. До законотворчості долучились 38 народних депутатів. Найбільше документів подали Євген Гєллєр (9, з них 6 постанов), Валерій Писаренко (9, з них 6 постанов) та Григорій Калетнік (7, з них 6 постанов).

Депутати фракції ВО «Батьківщина» зареєстрували протягом червня 78 проектів законів та постанов, серед яких 45 є змістовними. Серед фракційних пріоритетів - тема реформування правоохоронної системи та судочинства (9 змістовних ініціатив), найбільш активним автором в якій став Геннадій Москаль. Таку ж кількість проектів постанов напрацьовано в темі оголошення пам’ятних дат та свят. На другому місці – соціальні стандарти та проблеми (8 змістовних ініціатив), а найбільш активним автором став Юрій Вознюк, який розробив найчисельнішу кількість неформальних проектів в цій темі. Галузь економічно-фінансова та господарська є найбільш продуктивною у фракції (27 проектів), але серед них лише 7 змістовних.

Червень виявився для депутатів ВО «Свобода» найпродуктивнішим з початку роботи Верховної Ради VІІ скликання, і за останній місяць вони зареєстрували в парламенті 28 проектів нормативно-правових актів. З них 17 законопроектів і 11 проектів постанов. Найактивнішими в законотворчій роботі виявилися депутати Ігор Мірошниченко і Олександр Мирний. Трохи більше третини усіх документів (10), розроблених свободівцями минулого місяця, стосуються фінансово-економічних та господарських питань. Серед них законопроекти, націлені на зміцнення місцевих бюджетів шляхом внесення змін до Бюджетного кодексу; підтримку сільськогосподарських товаровиробників; заборону виробництва та обігу слабоалкогольних напоїв; забезпечення прозорості здійснення державних закупівель; звільнення окремих категорій громадян від сплати акцизного податку та ввізного мита за деякі види транспортних засобів. Кількісно на другому місці (6 документів) проекти нормативно-правових актів, які стосуються оголошення свят та пам’ятних дат. Декілька проектів документів (4) вже традиційно стосуються питань екології та природокористування, але цього разу всі вони є формальними – про прийняття за основу або направлення на доопрацювання інших законопроектів. Жодних законотворчих ініціатив в сфері зовнішньої політики чи  оборони та безпеки свободівці досі не запропонували. 

Депутати фракції «УДАР» минулого місяця зареєстрували у Верховній Раді таку ж кількість проектів нормативно-правових актів як і попереднього місяця – 14, з яких 10 законопроектів і 4 проекти постанов. Більшість документів (8) стосується сфери політики та державного управління. Серед них законодавчі ініціативи щодо обов’язковості подання Програми діяльності Уряду на розгляд Верховної Ради України та звітування Кабінетом Міністрів України стосовно її виконання; щодо ведення пленарних засідань Верховної Ради державною мовою; щодо забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів різних рівнів; щодо удосконалення процедури ініціювання парламентських слухань; щодо порядку формування персонального складу комітетів та його зміни. Питання гуманітарної політики, екології, охорони здоров’я, місцевого самоврядування, зовнішньої політики, безпеки і оборони не стали предметом уваги депутатів ударівців.

Протягом  червня 2013 року  позафракційні народні депутати зареєстрували 11 проектів законів України та постанов Верховної Ради України. За сферами регулювання найбільше законодавчих ініціатив стосувалися проблем національної безпеки та оборони – 5 проектів (більшість з них має процедурний характер)¸ політики та державного управління – 2 проекти. Усі інші сфери – по 1 проекту.

Протягом липня 2013 року у Верховній Раді України було зареєстровано 115 міжфракційних законопроектів (з них  61 проект постанов про призначення позачергових місцевих виборів). Якщо відкинути процедурні ініціативи, то представники різних фракцій найбільш активно працювали над економічними проблемами (9 проектів), гуманітарною політикою (6 проектів), проблематикою охорони здоров’я (4 проекти), соціальною тематикою (3 проекти). За результатами аналізу цих законопроектів можна стверджувати, що у парламенті вже склалася практика спільної роботи членів різних фракцій щодо окремих галузей регулювання. Особливо це проявляється у проблематиці сфери охорони здоров’я.