17 червня Міністерство освіти і науки України скасувало проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання у Донецькій та Луганській областях, що мала проходити з 1 по 15 липня. Відповідний наказ розміщено на сайті МОН.

Тепер абітурієнти Донбасу зможуть взяти участь у додатковій сесії ЗНО лише на території інших областей. Для цього треба перереєструватися на своїй персональній інформаційній сторінці, розміщеній на офіційному сайті УЦОЯО. Перереєстрація означає зміну місця, в якому вступники хочуть проходити зовнішнє незалежне оцінювання під час додаткової сесії. Для цього треба вказати інший (крім Луганська чи Донецька) обласний центр або населений пункт. Після цього, абітурієнт має роздрукувати заяву про перереєстрацію та надіслати її будь-яким поштовим оператором до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Разом із заявою в конверт для відправлення треба вкласти копію Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, отриманого під час реєстрації на основну сесію. Перереєстрація триватиме до 24 години 20 червня 2014 року, тому вступникам слід поквапитися. Для оптимізації процесу перереєстрації абітурієнтів, регіональні центри просять відсканувати документи та відправити їх на електронні скриньки.

Вочевидь, участь у додатковій сесії ЗНО в інших областях вимагатиме додаткових фінансових витрат. Щоб їх частково мінімізувати, Міністерство освіти і науки України видало наказ, відповідно до якого абітурієнти з Автономної Республіки Крим, Луганської та Донецької областей забезпечуються безплатними місцями у гуртожитках вищих навчальних закладів інших областей України, а також доступом до бібліотек та Інтернет-ресурсів на час підготовки та участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Зведену інформацію щодо забезпечення безкоштовними місцями в гуртожитках Львова, Луцька, Рівного вже розміщено на сайті Львівського РЦОЯО. Детальну та зрозумілу процедуру поселення таких вступників у гуртожитках розміщено на сайті Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Абітурієнтам, які здаватимуть тести в інших регіонах України, рекомендуємо звертатися до приймальних комісій вищих навчальних закладів регіону, а також відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти та відповідальних осіб у координаційних центрах стосовно поселення. Номери контактних телефонів можна знайти, завантаживши документ з сайту Міністерства.     

Як вступатимуть до вищих навчальних закладів абітурієнти, які не перереєструються на додаткову сесію та не пройдуть ЗНО – у МОН ще вирішують. Так, розглядається можливість проведення вступних іспитів безпосередньо у вищих навчальних закладах, проте відповідного наказу немає.

За додатковою інформацією радимо звертатися за номерами телефонів гарячої лінії: