У Черкаській області Золотоніський міськрайонний суд постановив відправити під нічний домашній арешт чоловіка, який змінив своє прізвище, ім'я та по батькові для кандидування на проміжних виборах в окрузі № 197. Нове ім’я  повністю збігалося із ім’я кандидата від «Слуги народу» Віталія Олександровича Войцехівського.

Нагадаємо, що 10 вересня 2021 року ЦВК зареєструвала кандидата в народні депутати від партії «Слуга народу» Віталія Войцехівського, який обіймає посаду Золотоніського міського голови у Черкаській області. А 24 вересня посвідчення кандидата отримав ще один Віталій Войцехівський, який балотувався шляхом самовисунення.

14 вересня Деснянський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві зареєстрував зміну прізвища, імені та по батькові – Віктора Олександровича Шевченка на Віталія Олександровича Войцехівського. Того ж дня чоловік отримав ID-картку на нове ім’я. А вже 20 вересня подав документи в ЦВК щодо реєстрації для участі у виборах.

Відповідно до ухвали суду від 14 жовтня, Віктор Шевченко органами досудового слідства підозрюється в тому, що він за попередньою змовою з невстановленими на даний час слідством особами, маючи на меті введення виборців в обману, шляхом перешкоджання вільному здійсненню виборцем свого виборчого права та перешкоджання діяльності іншого суб`єкта виборчого процесу на проміжних виборах народного депутата України 31 жовтня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 197 (Черкаська область), посягнули на конституційні права громадян, пов`язані з їх волевиявленням через вибори.

За версією слідства, невстановлені особи підмовили стороннього чоловіка змінити свої персональні дані і стати тезкою Войцехівського, щоб втрутитися у виборчий процес.

Також встановлено факти маніпуляції з автобіографією. Потенційний двійник вказав свою посаду як голова Громадської спілки «ЗолотИніська Громадська Міська Рада». Перевірка показала відсутність такого союзу в реєстрі юридичних осіб. А це, на думку органів слідства, каже про умисні дії, зважаючи ще й на те, що ця посада схожа на посаду Войцеховського – міського голови Золотоноші.

Зазначимо, що ще 6 жовтня Окружний адмінсуд Києва своєю ухвалою призупинив рішення про зміну прізвища, імені та по батькові, а також заборонив Центральній виборчій комісії використовувати змінені дані кандидата на виборах 31 жовтня — на інформаційному плакаті кандидата у виборчому бюлетені, в інформації на сайті.

Дії підозрюваного кваліфікуються за ч. 3 ст. 157 КК України як перешкоджання вільному волевиявленню виборців і іншому суб'єкту виборчого процесу, за попередньою змовою групою осіб. Чоловікові загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Наразі Золотоніський міськрайонний постановив вжити до підозрюваного  запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком 2 місяці. Це нічний арешт, оскільки підозрюваний має перебувати за місцем постійного проживання з 20год.00хв.до 06год.00хв. Уразі невиконання ним зазначених цих обов`язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала щодо застосування запобіжного заходу може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти діб.

 

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua