Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 21 вересня у місті Черкаси (частина виборчих дільниць ОВО № 197 розташовані в межах міста) зафіксували білборди кандидата у народні депутати по округу Романа Сущенка (“Європейська Солідарність”) без вихідних даних та подали заяви до поліції.

Романа Сущенка було зареєстровано кандидатом у народні депутати згідно Постанови ЦВК №350 від 17.09.2021 року.

Білборди із агітаційними меседжами оформлені з використанням символіки і логотипу політичної партії “Європейська Солідарність” та містять зображення, прізвище та ім’я кандидата. Вони містять написи  “Нас не зламати Загартований в “Лефортово” Роман Сущенко”.

Водночас вказані друковані матеріали не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували такі рекламні конструкції в м.Черкаси за адресами:

  • Площа “Дружби народів”, бульвар Шевченка, 249, м. Черкаси, Черкаська область;
  • Перетин бульвару Шевченка та вулиці Б. Хмельницького;
  • Траса Н16 на в’їзді в м .Черкаси зі сторони м. Золотоноша перед мостом вул. Дахнівської (3шт.);
  • Перетин вулиць Канівська (Р10) та Василицька;
  • Перетин вулиць Канівська (траса Р10) та Василицька;
  • Перетин вулиці Казбетська та бульвару Шевченка.

Варто зазначити, що даних білбордів ймовірно розміщено значно більша кількість на території м. Черкаси, Черкаського і Золотоніського районів, що входять до меж виборчого округу № 197.

Спостерігачі ОПОРИ звернулись з відповідними заявами до правоохоронних органі та попросили скласти протокол про адміністративне правопорушення щодо замовників та розміщувачів агітації з порушенням вимог щодо маркування агітаційної продукції та надіслати його до відповідного місцевого суду для розгляду питання про притягнення винних осіб до відповідальності. 

Відповідно до статті 70 Закону України “Про вибори народних депутатів України” кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію на наступний день після прийняття рішення про їхню реєстрацію.

Згідно з частиною 23 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів України” забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Відповідно до частини 1 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
email: cherkasy@opora.org.ua