Житомирська міська територіальна виборча комісія 6 листопада на засіданні встановила остаточні результати виборів Житомирського міського голови та депутатів міської ради. У першому турі абсолютну перемогу отримав чинний міський голова та кандидат від партії «Пропозиція» Сергій Сухомлин. За нього проголосували  29 185 виборців, що становить  51,378 %.

Друге місце посів кандидат від партії «Слуга народу» Віктор Євдокимов з результатом  7 136 голосів. У трійці лідерів і кандидатка від «Опозиційної платформи – За життя» Наталія Леонченко, яка отримала голоси 5266 житомирян.  Явка виборців на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року становила 28,8%.

«Найбільшу кількість голосів виборців у єдиному одномандатному виборчому окрузі набрав кандидат на посаду міського голови Сухомлин Сергій Іванович – 29 185. Відсоток голосів виборців, поданих за кандидата на посаду міського голови у відношенні до кількості виборців, які взяли участь у голосуванні в єдиному одномандатному виборчому окрузі складає 51.378 % На підставі цього протоколу ми можемо вважати, що у нас другого туру не буде», – зазначила голова комісії Оксана Плис.

Кількість голосів виборців поданих за кожного кандидата:

 • Демчик Євгеній Олександрович, політична партія «Радикальна Партія Олега Ляшка» – 1 078
 • Дяченко Андрій Васильович, політична партія «За Майбутнє» – 570
 • Євдокимов Віктор Валерійович, політична партія «Слуга народу» – 7 136
 • Зубко Людмила Миколаївна, політична партія «Європейська Солідарність» – 3 681
 • Кирилюк Віталій Леонідович, політична партія «Голос» – 471
 • Кізін Сидор Васильович, політична партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» – 1 309
 • Комісарчук Олег Володимирович, політична партія «Народний Рух України» – 264
 • Леонченко Наталія Петрівна, політична партія «Опозиційна платформа – За життя» – 5 266
 • Мартинчук Іван Володимирович, політична партія «Сила і Честь» – 2 741
 • Мелешко Максим Андрійович, політична партія «Перемога Пальчевського» – 651
 • Розенблат Олена Соломонівна, політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» –1 733
 • Сухомлин Сергій Іванович, політична партія «Пропозиція» – 29 185
 • Хренов Матвій Володимирович, політична партія «Партія розвитку громад» – 1 386

Згідно з частиною 6 статті 278 Виборчого кодексу України міська (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення повторного голосування, якщо до виборчого бюлетеня на виборах міського голови було включено більше двох кандидатів на посаду міського голови і за підсумками голосування в день виборів жоден із кандидатів не отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. А відповідно до частини 2 статті 52 Кодексу агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після дня призначення повторного голосування, і закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем повторного голосування.

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ у Житомирській області

 За коментарями звертайтеся:

Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області

тел.: +38098-829-62-64

email: t.chmut.opora@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)