Спостерігачам ОПОРИ надійшла інформація від жителя міста Сватово Луганської області, хворого на коронавірусну інфекцію, про те, що виборча комісія відмовила йому у включенні до списку виборців, що голосують за місцем перебування.

Отже, виборець із міста Сватово, що на Луганщині, Володимир Череватий повідомив спостерігачів ОПОРИ, що він особисто звертався до виборчої дільниці № 440564 із заявою щодо голосування на дому. Як підтвердження того, що хворіє на COVID-19, доклав довідку з лікарні, підтверджуючу його захворювання.

У той же час члени ДВК на своєму засіданні відмовили йому у включенні до списку голосуючих за місцем перебування. Причиною назвали нестачу засобів індивідуального захисту для членів комісії, які мають відвідувати таких хворих.

Ще один подібний випадок був зафіксований спостерігачем ОПОРИ у Старобільску. Міська ТВК відмовила виборцю Тетяні Волошиній на ії заяву щодо голосування на дому у зв’язку із захворюванням на коронавірус. Комісія відмовила жінці протоколом № 15 від 25 жовтня 2020 року у такому формулюванні «у зв’язку з фінансовою неспроможністю забезпечити ДВК засобами індивідуального захисту (костюмами, захисними окулярами та іншими засобами індивідуального захисту), а також згідно Постанови КМУ в Україні введено жорсткий карантин, який подовжено до 31 грудня 2020 року встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних осіб та додаткові обов’язки, що покладаються на них.  Підстави та порядок обов’язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторії (обсервації), карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії. До заяви не отримано повний комплект документів для голосування за місцем реєстрації  згідно законодавства України в рамках виборчого процесу та запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19».

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області
тел.: 0502752808
e-mail: lugansk@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередже.ння порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.