У Рубіжному Луганської області спостерігачка ОПОРИ зафіксувала, що голова виборчої комісії почала заповнювати протоколи не дочекавшись закінчення голосування.

Так, довготерміновий спостерігач ОПОРИ у Рубіжному став свідком ситуації, коли голова комісії № 441081 за адресою Будівельників, 28 почала заповнювати виборчі протоколи не дочекавшись зачинення дільниці. На питання спостерігачки стосовно того, що саме робить голова, вона відповіла, що це внутрішня документація, а факт передчасного заповнення протоколів вона заперечувала. На місце події викликали поліцію. Голова комісії продовжувала говорити, що це були не протоколи, навіть, показала інші документи, начебто заповнені нею. Спостерігачка встигла зробити фото на місці події.

Наразі може мати місце порушення ст. 158 ККУ  «Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців».

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області
тел.: 0502752808
e-mail: lugansk@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередже.ння порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.